bugün

iftiraya ugrayan, isteseler her islerini kendileri gorebilecek delikanli erkeklerdir... hanim kos sunlari ikna et.
feminist cadalozlar getirdi bunları bu hale. yok ben patlamis lastik de tamir ederim, yok tek tasimi da kendim alırım. al babayı. sonra ugrasirsin iste boyle adamlarla.
tembel ve zavalli erkeklerdir.
tipik bir erkektir.
hiçbir şey için çaba göstermeyen ve bu şekilde devam ettikleri sürece de er ya da geç yalnız kalacak olan erkeklerdir.
şu önerilmelidir :
(bkz: titre ve kendine gel)
sonunda gerçeklerin farkına varmış ipleri kadına verip parazitvari bir yaşamı seçmiş maaş günü para getirmekten öteye geçemeyen ev erkeği.
kendi görüntüsüne, bakımına, kültürüne, oturuşuna kalkışına bakmadan, baksa da önem vermeden, bakımlı, güzel, kültürlü kız isteyen bencil erkeklerdir. böylelikle her şeyin kadın tarafından karşılanmasını beklerler. erkek olmalarından dolayı, başka hiçbir şeye gerek duymadan her şeyin en iyisine sahip olabilme hakkınının onlarda olduklarına inanırlar.

"sevgilim yanıma yakışmalı" derler.
oysa, sen onun yanına yakışıyor musun bakalım, hiç düşündün mü?

"benim sevdiğim kadın bana ayak uydurmalı" derler.
yani, kadın ona ayak uyduracak, ama o kadına değil. çünkü o erkek olduğu için mükemmel.

"sevgilim oturup kalkmasını bilmeli"
"oturup kalmak"tan ne anladıkları muammadır. bundan kasıt büyük ihtimalle, kendisinin onayladığı davranışları sergilemektir. onaylamadıklarınıysa yapmamaktır.

"kitap okumalı. sırf dizilerden, alışverişten ve dedikodudan bahsetmemeli" derler.
sonra da giderler, ağızlarının suyu aka aka saatlerce futbol muhabbeti ve geyik yaparlar, futbol yüzünden saatlerce tartışırlar, didişirler. kitapmış, kültürmüş, bilmem neymiş unutulmuştur. şimdi bu kadın gel seninle charles bukowski'nin son okuduğum kitabı hakkında konuşalım dese, konuşabilecek midir acaba? kendi kaç tane kitap okumuştur ki hem? ya da x ressamın sergisine gidelim dese, zevk alacak mıdır?

"kendine güvenmeli, ayakları üstünde durabilmeli" derler.
ancak, kadının onlara "muhtaç" olmadıklarını anladıklarında türlü triplere girerler. kendilerini önemsiz hissetmeye başlarlar. hani kendine güveni olan kadın isteyen, özgüven sahibi erkek nereye gitti?

"akıllı olmalı" derler. ama kendilerinden daha üstün işler başardıkları takdirde suratları asılır. isterler ki, bu kadınların "aklı" sadece onlar istediğinde, onların yararına çalışsın, istemediğinde, onların aleyhinde olacaksa devre dışı kalsın.

he, bu örnekteki erkeğimiz; gerçekten güzel, bakımlı, kendine güvenen ve son derece kültürlü, paralı bir kızla çıkıyor diyelim, büyük ihtimalle komplekse girecektir. "o yapıyor ben yapamıyorum lan" diyerek gocunacaktır. başarılarını, statüsünü kısanacaktır. bunun altında içten içe ezilecektir.

bu erkeğin hayalindeki kadın profili şudur; erkeğin işine geldiğini yapan, işine gelmediğini yapmayan, duymak istediklerini söyleyen, istemediklerini susan -yoksa dırdırcı olur-, erkek isteyince arayan, istemeyince rahatsız etmeyen -yoksa "üstüme geliyorsun" olur-, erkek boşalmak isteyince sevişen, yorgun olunca yatıp uyuyan, gel dediğinde gelen, git dediğinde giden -yoksa "boğuluyorum" olur-, kendisi bu kadına karşı pek de değer göstermediği halde, kendisini buna rağmen hayatının merkezine koyan, kendi görmese bile saygı gösteren, kendi hissetmese bile sevgi ve şevkat veren, bu kadınla yetinmediği, yetinmek istemediği halde, kendisi bu kadın için "tek" olmak isteyen.

not: "her şeyi kadınlardan bekleyen bencil erkekler" rahatsız olabilir. nitekim olmuş zaten.
Artık enerjisi kalmamış, çok reddeilmiş erkeklerin ilişki aşamasında ki son kozlarıdır. Eğer bu şekilde kabul edilmiş bir erkek ise ilişkiyi kadın kontrol eder ve roller değişmiş olur. Erkek ne zaman kontrolü ele almak istese, bu olay hep önünde engel olacaktır. Birde işin içine imza girerse sonu olmayan bir yola adım atılmış olur.

Erkek açısından zor bir durumdur.
(bkz: herşeyi erkekten bekleyen kadınlar)
özgüvensizdir. Dikkat edilmesi gerekir.
herşeyi erkekten bekleyen kadınların sayısıyla karşılaştırılamayacak durumdadırlar.
(bkz: devede kulak)
ilerde yanlız kalmaya mahkum erkeklerdir.
yakışıklı ve zengin erkeklerdir.
adam haklıdır, bu güne kadar herşeyi erkekden bekleyen kadın yüzünden yorulmuştur.*
üstte olmayı seven erkeklerdir. *
her şeyi ankara'dan bekleyen erkeklerdir.
Armut pişmeyecek, ağızlarına düşmeyecektir.
Böylelerinin hayat sloganı: "Durmak yok beklemeye devam."