bugün

Genellikle hep düşünülüpte yapılamayan seydir.
boşluğa düştüğüm şu bi kaç ay içinde düşündüğüm tek şeydir. yorgunum bunaldım ve artık gerçekten mutlu değilim.. yine de güçlüyüm hep daha güçlü.bu yüzden gitmiyorum!
yapabilene helal olsun, bunun için yüklü bir ekonomi gerekir, şehirler arası yolculukta cebi boşalanlar için hep bir hayal olarak kalacaktır.
çok güzel bir istektir. abi nolur bana bırak çok ihtiyacım var.
Şöyle bir yere gidip orada yaşayası gelir insanın:

görsel
ankara anlaşması ile ingiltere tavsiye edilir, yeniden hayata başlamak için iyi bir seçenektir.
ne kadar gidersen git her yere kendini götürüyorsun sonuçta.kendinden kurtulamadıkça bir anlamı olmayan eylem.
Parasızlıktan yapılamayacak olandır. Oturup evde mucize beklemek bu durumda daha mantıklıdır.
Edit: iki kere olandırla bitirince cümleyi kötü olmuş, düzelttim o sebepten.
görsel
bir arkadaş yazmıştı; "yarın elime bir bilet verilse nereye olduğuna bile bakmam. nerede değilsem orada iyi olacakmışım gibi."
Almanya'ya uçak bileti alıp yapmak istediğimdir.
Klinik depresyon belirtilerindendir. Nereye gidildiğinin onemi yoktur. Aniden gelişir.
Bu aralar yoklayandır.
Bitmeyen depresyon yapmışlar.
Her şeyi silip atmak yoksaymak unutmak var.
gittiğin akşam 2 ekmek alır eve geri dönersin .
Her an aklına gelen istek. Ama başarılamayan istek.
Herşeyi kapatıp gidesi gelen insanların içindeki istek. Zamanla bu istekte sıradanlaşır, gerçekleşemediği için.
zaman zaman hafızanıza format atmak herşeye yeniden başlamak istersiniz.arkanızda bırakıp gitmeye kıyamadığınız bir yada birkaç şey bunu engeller.çoğu kez sevdiklerinizdir.
hayata geçirilebilmesi için cesaret gerektirir. mesela küçük bir bavul hazırlayıp, kimseye haber vermeden, vize istemeyen ülkelerden birine gidip, sıfırdan başlanabilir hayata. yeni bir dil, yeni bir kültür, yeni bir iş, yeni bir ev, yeni arkadaşlar, ve hatta belki yeni bir aile.

sen her şeyi bırakıp gitmek istesen de, hiçbir şey seni bırakmayacağından beyhude bir istektir.

arkada bıraktığınız hiç kimseyi, hiçbir şeyi özlemeyeceğinizden emin olup bunları yapabilir misiniz? 

evet ise; sendeki göt bende olsa elli defa gitmiştim.
hayır ise; mızmızlanma o zaman lan.
Hakkında bıkmadan usanmadan konuşulacak ve yazılacak olan başlık.
çok yalan bir istek. kimsenin bir yere gittiği yok çünkü
Şuan hayatımdaki neredeyse hiçbir şeyden memnun olmadığım için gittikçe artan istek. Ama beni durduran gideceğim yerde de hiçbir şeyin düzelmeyeceğini bilmek. Çünkü ne zaman yeniden başlasam yine aynı hataları yapıyor ve aynı şeyleri yaşıyorum.
dur nereye gidiyorsun diyecek birisinin olacak olması muhtemel istektir. diyecek hiç kimse çıkmasa iç ses gıdıklar, söyler. sanki bir şey olacakmış gibi. hiç işte anasını satayım.
her şeyinizin ne olduğuna bağlı durum. değişir kişiden kişiye. kiminin her şeyi, her şeyim diyecek kadar değerli ve çoktur, ve gitme isteği, büyük bir meydan okuma olarak adlandırılır. ama kiminin her şeyi, her şeyim diyemeyecek kadar bile azdır, karar verip anında gidebilir. ama bence iki türlüde gidilmemelidir. bu hayat size bahşedilmiş, iyi kötü yaşayın işte, nasıl olsa giderken illa ki bir şeyleri bırakacağız kesin.