bugün

(bkz: herbokolog) versiyonları da vardır.
bu yönde adı çıkmış insanlara acırım. ukala olmayanı pek azdır!
Her bir konuda fikrim olsun diyen tiptir.
Herbokologlardan nefret. bi susun bi şey hakkında da fikriniz olmasın, azcık da dinleyin öf.
dünya üzerinde olmayan kişi. bunu iddia eden de hatalıdır. her şeyi bilmemiz mümkün olamaz.
Adil abi yıkamacısına giderken geldi yanıma.

Ben böyle insan görmedim yav. Dedikleri de doğru biliyor musun çıldıracağım? Ama hayatta başladığın lafı tamamlayamazsın.

De ki, geçen Papua yeni Gine'ye gittim,

+aa Papua yeni Gine'de samtorika şehri var, oranın çarşısında çok iyi bir sokak tatlıcısı var, onlarn tatlısı bizim gibi değil ama, ben oraya çok gittim.

Der. Arattır, samtorika diye bir şehir de çıkar, oradaki tatlıcı da muhakkak vardır.

Yav sen bunları nasıl biliyorsun aq hayattan soğuyorum atanamamış Ayhan sicimoğlu, atanamamış celal şengör, atanamamış Vedat milor.
-Kanka o iş öyle değil bak, alüvyon en fazla nerede var?
+alüvyon ne alaka ki?
-sıkıntı bu konular boşver...

görsel
Zamanın birinde çok akıllı iki kardeş yaşarmış. Etrafındaki ve okuldaki bilgiler kendilerine yetmediğinden, annesi onları, bulundukları beldenin bilge adamına götürmüş.

Kardeşler, bilge adama pek çok sorular sormuşlar ve her defasında kendilerinin tatmin olduğu cevaplar almışlar. Bundan çok memnun olan kardeşler, bir müddet için bilgenin yanında kalıp daha çok şeyler öğrenmek için annelerinden izin istemişler ve bilge adamın yanında kalmışlar.

Bilge adama sorduklarına ve aldıkları cevaplara çok sevinen ve mutlu olan çocuklar bir süre sonra bu işten sıkılmaya başlamışlar. Bilgenin bilemeyeceği bir soru bulmamız lazım diye düşünmüşler.

Kardeşlerden biri, “Buldum” demiş. “iki elimin arasına bir kelebek koyacağım ve bilge adama soracağım. Avucumun içinde bir kelebek var, canlı mı ölü mü? Ölü derse kelebeği bırakacağım, canlı derse avucumu hafifçe bastıracağım. Her ne derse cevabını bilemeyecek!”

Kelebeği ellerinde tutan kardeşlerden biri, kapalı tuttuğu ellerini bilgeye doğru uzatmış ve sormuş...

“Avucumun içinde bir kelebek var, canlı mı ölü mü?”

Bilge, uzun uzun çocuğun gözlerinin içine bakmış ve cevaplamış:

“Senin ellerinde evladım, senin ellerinde...

Aşkınız...

Geleceğiniz...

Gençliğiniz...

Hayatınız...

Her şeyiniz...

Huzurunuz...

Mutluluğunuz...

Sizin ellerinizde...”

Bu kitabı geçen yıl okumuştum aklıma geldi.
Var mı ya gerçekten herşeyi bilen??? Gelsin anlatsın bizde cevaplarımızı alıp dağılalım.

Hayatın anlamını ararken debelendiğimiz yeter.
socrates değildir.

--spoiler--
tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
--spoiler--
Hiçbir şey yapamaz.
Recep Tayyip Erdoğan her şeyin iyisini bilir......
Her şeyi bilen insan değildir her şeyi bildiğini sanan insandır o. insan çok şeyi bildiğini sansa bile kumsalda ki kum tanesi kadardır bildikleri. Belki ondan bile az.
Ülkem insanıdır. Astigim astık kestigim kesiktir. Ne yazık ki ülkemin başındakiler de kesilen eti çaktırmadan satarlardır, yazıktır.
(bkz: çok bilmiş)
her şeyin bir şeyini bir şeyin her şeyini bilen insan ise saygı duyulası insandır. yoksa her şeyi bilen insan hiçbir şey bilmiyor demektir.
aslin da hic bir sey bilmeyendir.
Uludur.
iyi insandır ama kesin yargılardan kaçınması gereken insandır.
Efendim.

(bkz: neliolsun)
Aslında her şeyi bildiğini zanneden insandır.
(bkz: bırakın gelsin) (bkz: gel hele gel)
Aslında hiçbirşey bilmeyen insan olarakta bilinir.
olmayan insandir. abartmaya gerek yok.
Herşeyi biliyordur. Eğer başlık "herşeyi bildiğini sanan insan" olsaydı benim de birkaç yorumum olabilirdi. Başlıktaki anlatım bozukluğu nedeniyle tartışmaya kapanmış başlıktır.
güncel Önemli Başlıklar