bugün

manyaklıktır. *
sahip olduklarını kaybetmeyi denemelidir böyle insan.
zenginlerde görülen bir durumdur depresyon olarak adlandırılabilir.
Az şeye sahip olup herkesten çok mutlu olan insanlara özenenlerin bulunduğu durumdur. Acınasıdır.
hiçbir şeye sahip olmayıp üstüne bir de mutlu olamamak, durumundan daha iyidir.
"benim için beklenmedik bir talih oldun, tanrı`nın lütfu oldun. şimdi eskiden bilmediğim bir şeyi biliyorum: değeri bilinmeyen her lütuf felakete dönüşüyor. artık hayattan bir şey beklemiyorum. ama sen, şimdiye kadar aklıma bile getiremediğim zenginliklere ve ufuklara bakmaya zorluyorsun beni. oysa, şimdi bunların neler olduğunu bildiğim, önümdeki olanakları gördüğüm için, kendimi eskiden olduğundan daha kötü hissedeceğim. çünkü her şeye sahip olacağımı biliyorum ve istemiyorum bunu.."

Simyacı
her şeye sahip olman mutluluğa da sahip olduğun anlamına gelmez. ve eğer tek bir şeye dahi sahip değilsen gerçekten her şeye sahipsin denilemez.
Yani her şeye sahip olmamak.
Mutlu olmak diye bir şey yok. Mutluluk diye aslında olmayan bir şeye inandirildik ki devam edip onu bulmak için çabalayalım.
Mutluluk da tıpkı cennet gibi, sadece kavram olarak var. Birbirini yiyerek beslenen ve birbirini ezerek tatmin olan canlıların dünyası sonuçta, iğrenç bir yer burası. Sorumluluk kabul etmiyorum çünkü tamamen iradem dışında doğurmuşlar beni bana kalsa asla ve kat a kabul etmem oglum bu ne lan bu ne ne buranın hali böyle.
Biz neyin peşindeyiz mutlu olmaya mı geldik de arıyoruz ? Sevdiğimiz işi yapmak mı bu sevdiğine kavuşmak mı yoksa bol bol para mı ? Anasını satiyim tutturmuslar mutlu bir yaşamın sırrı para mı mutluluk mu abi geçin bu boş beles s.tiri boktan vaatleri ya.. Mutlu mesut yaşayıp geberip giden insan var mıdır varsa geberirken tatmistir ömür boyu kaçıp korktuğumuz şeyi.
Mutluluğu malda, mülkte, mevkide arayan zavallı insanların düştüğü durumdur.

Halbuki bu insanın olgunlaşmadığını gösterir. Mutluluk, içten gelir arkadaşlar. Dışarıda aramak nafiledir
Çünkü mutluluk sizin içinizde miydi neydi arkadaşlar? Düşünsene hep mutlusun Allah korusun.
Zenginlerin fakirleri trollemek için söylediği sözlerdendir. He her şeyin var ve mutsuzsun * . Ulan bu zamanda parasızlık eşittir ölüm ne konuşuyorsunuz siz. Bilimsel olarak da geçersiz bir tez bu. Bu sadece sizinle alakalı yani her şeyin olup da mutsuzsan salaksın kardeşim.

https://youtu.be/xOOr6PCe1lo
Her şeye sahip olmak derken ne kastettigine bağlı.kimi para pul kimi aşk ister.
her şeye sahip olduğun için değildir mutlu olmak. seni mutlu eden şeylere sahip olduğunu bilip veya farkında olmadan bilememektir mutlu olmak. karışık oldu farkındayım. yani bir insan eğer aslında mutlu şeylerin farkına varamaz ise mutlu olması zaten imkansız.