bugün

her şeye tepkisiz kalan toplumdan iyidir, tercih edilir.
her şeye gülen toplum bir yeniçağ teknolojisidir. ağzı açık bırakmak yüzyılın en büyük buluşudur. oyalanmalık tarihi altın devrini yaşıyor. hayatın sıradan keşmekeşinden, yapmacık dertten, üzmeyen kederden bunalan halkımın "gülmeye ihtiyacımız var" sığıntısıdır. gülüp geçiyoruz. dursak etrafımızı göreceğiz. ağzımızı kapattığımız an gözlerimiz açılacak.
the jay leno show izleyicileri.
ağlancak haline gülen toplum vardır bide. *
(bkz: yuhahaahahah kabilesi)
(bkz: recep ivedik)
türkiye'DE komedi dizilerine, çekilen komedi filmlerine, Stand-up gösterilerine baktığımızda görülen hadise. yeter bu kadar gerzek gerzek gülmeyin diyesi geliyor insanın. yok bazılarının zeki espri dediği şeylere inanın tahammül edemiyorum, bu mu zeki espriler, bu mu ağzınızı gere gere maymunlaştığınız espriler? sorun belki bendedir, hiç birşeye kolay gülemememdendir bilmiyorum. toplum böyle haldeyken anıra anıra gülemiyorumdur belki, hiç kimsenin dert etmeye cesaret edemediği şeyleri dert ediyorumdur kendime. diğer insanlar gibi yalanlarla kandırmıyorum kendimi, ters, eksik giden şeyleri görebiliyorumdur.

neyse bunlar önemli değil ama hayat her şeye gülünecek kadar güzel ve basit değil. son olarak şundan eminim ben, o herkesin bayıla bayıla, anıra anıra güldüğü o saçma sapan şeylere gülmeyeceğim hiçbir zaman.
güncel Önemli Başlıklar