bugün

her gün aynı düzeni izleyen insanın, hayatını yaşanılır kılacak gücü kendinde bulamayarak çaresizce hayatın rutininin üstüne yıktığı ağırlığı kaldırmaya çalışması ancak başaramaması.
kişinin bu hayat yolcugunda kendisini sikma portakal gibi hissettiği durum.
(bkz: baslık başima kaldi)
(bkz: yok kefeni yirttim gene)
-şey her zaman ayrı yazılır
+ondan bile sıkıldım.
tatmin olmayan bir egonun sonucudur.
kendini tanıyamayan bünyenin sonunda kendisine yenik düşmesi durumunun sonucudur. depresif duyguların eşlik etmiş olduğu bu durum her şeyden ve herkesten sıkılmakla karakterizedir. artık sanki yapılacak tek şey uyumak, uyumak ve uyumaktır.
sebebi nedir bilinmeyen, ne yaparsan yap geçmeyen bir garip duygudur. aileye ise söylendiğinde 'evlendirelim ozaman seni' gibi 'yok daha nelere dedirtecek' bir cevap alınmıştır.
sağlam hayallere sahip olmama durumudur. içinizde kocaman bir boşluk oluşur ve kimse elinizden tutmazsa içine düşüp dibe kadar vurabilirsiniz. *
(bkz: kendime format atmak istiyorum)
her şeyi yenileme ihtiyacını getiren sıkıntıdır. sıkılmak kelimesi az gelir. nefret edersiniz, öfke duyarsınız her şeye. en çok da kendinize kızarsınız. bir türlü yapamadığınız yeniliği gerçekleştirdiğinizde, yerini huzur alır.
monoton geçen hayatın en negatif etkisidir. her gün farklı şeyler yaşamak, öğrenmek istersiniz, heyecanlı maceralarda yer almak istersiniz ama olmaz işte. bazen hep aynı şeyleri yapmaya mecbursunuzdur.
depresyon başlangıcında görülen hadiselerden biridir.
psikologlara para kazandıracak olaylardan birisidir.
üniversiteden yeni mezun olma durumu akabinde yaşanacak durumdur.henüz iş bulunmamıştır yüksek lisans için sınav günü beklenmektedir ve tüm hayallerin sanki daha da uzaklaştığı hissiyatını uyandıran hadisedir ayrıca.
cok boktan melankoli bi haldir .
gecenin dördünde çare arayan insanın içine düştüğü durum.
daha on yedi, on yedi, on yedi olmanın belirtilerindendir.
oysa ki hayat on yedisinden sonra daha acı ve daha gerçektir...işte bunu seviyorum**
(#2929819)
hiçbirşeyi sevmemek, neyi sevdiğinide bilmemekten kaynaklanır.
(bkz: hicbir sey yapmak istememek)
yaz sıcağının vermiş olduğu bıkkınlık durumu. en iyisi sözlükten sıkılmadan ya da saçmalamadan çıkış butonuna basıp afiyetle bir dondurma yemek en güzel tavsiye olabilir.
insanın sevişmek istediğinin belirten olay.
(bkz: öfff)
(bkz: canından bezmek)
ergen kızımın hep söylediği sözdür.O yaşlarda en çık hissedilen durumdur .
Genellikle uzun zamandır sahip olduğum ruh hali.. (bkz: monoton)