bugün

ama tam anlamıyla her şey. bir insan kendini baştan yaratabilir mi?

muhtemelen geriye ortalama olarak 40 yıllık bir ömrüm kaldı. geri kalan bu ömrümü çılgınca bir şeyler yapmadan geçirmek istemiyorum. belki hiç zekice olmayacak, belki hiç akıllıca olmayacak. dışarıdan bakanlar gülecek, tersleyecek. hatta ben bile kendime söveceğim. ama gerçekten böyle bir halt yemeden ölmek istemiyorum.

bir sabah uyandığında her şeyini unutacaksın. dinini, ahlakını, fikirlerini. seni sen yapan her şeyini. başka bir ülkeye, başka bir kültüre çekip gideceksin. her bir parçanı orada yeniden yaratacaksın. oranın kültürüne ruhunu adayacaksın. bir zaman sonra, yeni bir sen yaratılmış olacak, sen tarafından.

bunu yemin ederim her şeyden çok istiyorum. niye olmasın ki? kaybedeceğim ne var işin ucunda. tamam, belki para var, mal var, aile, eş dost var. gerçi pek sikimde değiller ama, iyi ya da kötü var işte. peki bunları kaybetmek neyi değiştirir ki? değiştireceği tek şey, sensin. ama amaç da o zaten. değişmek. kendini değiştirmek.

cidden hiç sıkılmadınız mı yıllardır aynı fikirleri, hayatı yaşamaktan? köyün bi delisi ben miyim aq.
güncel Önemli Başlıklar