bugün

doğru zaten bazı bireyler işsiz olmak zorundadır. güçsüzün güçlü tarafından ham yapılıp yutulması gibi bir şey. Bu doğanın kanunudur zaten. günümüzde güçlülükten -yani nitelik diyelim biz ona- öte üniversite mezununun cemaate yakınlığı önem kazanmış olduğu için haklıdır başbakanımız.
yüzsüzlüğün dik alası.
isteyen işini de bulur aşınıda diyorum kardeşim,
bos bos durarak olucak iş değil bu az emek az caba sarfetmek lazım, emin olun boşa gitmez emekleriniz.
devlet kadrolarına yakınlarını yerleştiren, kızını kendi danışmanı, sülalesini meslek sahibi yapan başbakanımsı söylemi.
söyleniş şekline göre farklı şekillerde yorumlanacak söz.
serbest piyasa koşulları altında emek arz ve talep dengesine müdahale edemeyiz. hem işçi hem de işveren kendince rasyonel kararlar vererek istihdamı gerçekleştirir. her zaman emek talebi emek arzının altında olacağından bir takım üniversite mezunları işsiz kalabilir. başbakanın söylemek istediği buydu aslında.
ama belli bir kesim var ki "oh olsun işsiz kalsınlar, aç kalsınlar ki azıcık paraya köpek gibi çalışan adamlar bulayım" zihniyeti ile bu dramı süslü laflarla açıklamaya çalışmakta. işte bunlar gerçek şerefsizlerdir.
o zaman bu insanlar neden üniversiteyi başarıyla bitirebilmek için götünü yırtıyor sayın başbakan diye yanıtlanması gereken söz
sonuna kadar katıldığım cümle.
git üniversiteye sabaha kadar batak, pes, okey oyna........(bu sürer gider) sonra ben iş bulacam. yok yaa!
Üniversiteyi sadece diploma için okursan,iş alanı olmayan saçma bölümlerden mezun olursan,üniversiteden mezun olupta kişiliği bir türlü geliştirememişsen,iş tecrübesi edinene kadar düşük maaşlı işlerde bir iki sene 3bin 5 bin liradan az paraya çalışmayı akıl edememişsen gayet doğaldır. Torpil mi? tabikide etkisi çok büyük.
Ama benim lisansım masterım varken benim pozisyonumda topille çalışacak adamı ezerim ezer..
uygulamalı olarak öğrendiğim durum...
haklıdır.işi olan üniversite mezunudur.
büyük ihtimal başbakanın yakın zamandaki konuşmalarından birinde kullandığı ya da kullanacağı sözcük grubudur.
(bkz: diploma bizi teğet geçti)
edit: imlâ.
tabi ki her üniversite mezunu üniversite bitirdi diye iş bulmak zorunda değil.zaten biz meslek sahibi olmak için gitmedik okula .hem ne gerek var canım, boş ver keyfine oku okulu, keyfine ver bi dolu harç parasını, keyfine uzakta kal evinden ailenden. hatta en iyisi okulu uzatmak böylece iş kaygısına da girmez insan*
istihdam yaratmazsan memlekette öyle kural olmaz tabi, anca elektrik mühendisi hırsız, haber olur programa, p......k.
üniversite mezuniyetine kadar belli kuralların olduğunu vurgulayan düzenin mezuniyet sonrası kuralları çiğnemesidir.
mezun olup da hemen iş bulan üniversite öğrencisine rastlamamış olmam nedeniyle inandırıcı bulduğum ayrıca, avrupanın şımarık çocuğu yunanistan dan bir üniveriste öğrencisine sorulan, peki üniversite bitince ne yapıyorsunuz? sorusuna verilen bişi yapmıyoruz çünkü iş yok cevabı veya italyan bir sanat tarihi doktora öğrencisinin müze mağazasında kasiyer olması ile desteklebilen cümle.
yüzsüzlüğün son noktasıdır. son böyle işte tam orasıdır. o kadar çok şey yazdım yazdım sildim ki.
kısacası bir başbakanın adi olduğunu göstermeye yeten cümlecik.
her üniversite mezununa iş bulacağı refah bir ortam yaratmak için orada olan bir başbakanın, artık söylediği de diyemeyeceğim, döktüğü cümlesi. yeri gelince en az üç çocuk yapın demesini biliyor ama. nasıl geçinecek her ailenin yaptığı o üç çocuk sen daha onlara yaşam garantisi bile veremiyorken?
e her sene kontenjanları arttırmaya devam ederlerse iş bulma oranıda gittikçe azalmakta.iş azalıyo kontenjan artıyo bi yanlışlık var bunda ama anlamadım.
başbakınımız doğru söylüyor. üniversite mezunu ev kızı olmak paha biçilmez. allah belasını versin
her üniveriste mezunu iş bulamaz ama her iktidar yanlısı vasat bir insan rahatlıkla iş bulabilir..
sevgili amcacım,
bu mektubu sana yazıyorum. ove ove bitiremedigin oglun çok çok iyi bir universite mezunudur fakat gel gör ki hala bir iş bulamamıştır. Begenmedigin yegeninse paraya para dememektedir.
Sevgiler
(bkz: Oh olsun)
her insanın yaşamaya hakkı yoktur, önermesi ile eş değerdir.
Recep Tayyip Erdoğan'ın 2009 yılında sarf ettiği sözdür.

Her üniversite mezunu iş bulur diye bir kural yok. Gayet net adam, bayılıyorum bu adama.

http://radikal.com.tr/pol...diye_bir_kural_yok-956957
Seviyorsan git konuş bence burda vakit harcama.
evet sadece reisimizin istedikleri iş bulur. son derece haklı bir cümle.
güncel Önemli Başlıklar