bugün

her çifin sevgililer gününün aslında o çifte özel bir gün olması gerektiği gerçeğidir. tanıştıkları gün ya da çıkmaya başladıkları gün gibi mesela. böyle olursa anlamlı olur o gün çünkü.

14 şubat sevgililer gününde bildiğiniz üzere tam bir tüketim çıkgınlığı yaşanmaktadır, ancak bu günü kutlayanların hepsi herkes böyle yaptığı için bu günü sevgililer günü olarak kutlamaktadır. ne o öyle bayramlaşır gibi aynı gün herkesin elinde çiçekler, hediyeleşmeler, püskevitler, bilmemneler.
genellikle ilk tanışma, ilk öpüşme, ilk yiyişme gibi günler her sevgili için özeldir. ancak mutlaka 365 günden birinde olacağı için bir başkasının yiyişme günü de sizin ilk tanışma gününüz olacaktır. eğer seviyeli bir birliktelik düşünüyorsanız, başkasının yiyişmediği bir günü kendinize tanışma günü olarak seçin. gerekirse tanışmayın.
şiddetle desteklediğim önerme olmakla kalmayıp kendi hayatımda uyguladığımdır.
işin sadece ticari boyutu olduğunu ve sadece bu amaçla dünya çapında ilan edilmiş sıradan bir gün olduğunu idrak edebilmiş insanların aynı düşünceyi paylaşması ve hemfikir olmasıdır.
bazen öyle bir denk gelir ki bu gün; yeni tanışmışlığınız ve sevgili olmaya ilk adımı atmış olduğunuz kişiye hediye almak bir zorunluluk haline gelir. ne kadar yapay ve yüzeysel olduğunu bile bile, bunu sırf sevgilinizin bozulmaması, içinden size " almadı bana hediye mediye hayvanat" dememesi için yaparsınız. ya da kutlama, organizasyon, bilmem ne.
işte sadece bu kadar içten ve gerçekçidir. afedersin bir zik ifade etmez bana.