bugün

bir türlü bizim çocuğa söyletemediğim cümledir.
demedim, diyemedim.
(uçakta hostlar çay ocağı gibi hizmet verirse)
- merhabalar sayın yolcumuz...
+ merhaba.
- ne vereyim abime?
+ her zamankinden...
- bi tavşan kanı çeekkk! buyur abim geldi bile..
+ sağolasın. bunu içmeden uçamıyorum...
düpedüz artizliktir. resmen böyledir evet. bu cümleyi dile getiren abimiz o bardaki veya herhangi bir mekandaki imrenerek baktığınız sarışın, kumral, kızıl hatunların hepsini bilmemkaç kere elinden geçirmiş hatta üstüne bıkmıştır. kesinlikle böyledir, bu herifin her yerinden karizma fışkırır. içeri girer, etrafına bakmaz, bakarsa bütün olayı bozulur adeta götoğlanı olur, barın en kuytu köşesine oturur, dirsekler bar masasının üzerindedir, bakın bu önemli dirsekler kesinlikle bar masasının üstünde olmalı bir üstüne parmaklar güzelse asıl oğlanımızın karizması ikiye katlanır. barmen kişi oğlanımızdan hafif tırsarak yanaşır "ne alırdınız efendim?" der, efendim'i göt korkusundan söylemektedir. şimdi şov zamanı, oğlanımız lafı oturtur "her zamankinden" işte o an, o an bütün gözler oğlanımıza döner, karizmanın dibine vurmuştur. içkisi gelir, tek dikişte bitirir, katiyen 2. bardağı istemez, isterse yine olayı bozulur, göt oğlanından farkı kalmaz. parayı sert bir şekilde masaya vurarak koyar olay yerinden ayrılır. evet olay yerinden ayrılırken de kimseye bakmaz. it oğlu it! şimdi diyeceksiniz adamı yarım saattir övüyosun şimdi neden it oğlu it dedin diyeceksiniz. şu dakka oğlana inanılmaz kıl oldum, şu dakka itibariyle elime verecekler sabah akşam döverim yeminle. senin diğerlerinden ne farkın var oğlum? niye bakmıyosun lan etrafına? artiz!
okul kantininde cereyan etmesi için uzun yol çalışmaları yaptığım hadise.

-bana bi buzlu viski[1 lira uzatılır]
+hün...
-cappy karışık ...

2.sefer

-bana bi malibu
[cappy gelir]
-keh keh..

adamda şartlı reflesk oluştu artık ne söylersem söyleyim cappy karışık getiriyor. **
her zaman olduğu gibi. *

- ne içersiniz? ~ her zamankinden
- her zaman ne içersiniz? *hıh~
her zaman gidilen cafe, bar vb. ortamlarda ortamların çocuğu olduğunuzu, "bak herkes beni tanıyo" , "adamlar ne içeceği mi bile biliyolar ben söylemeden" demek için söylenen söz. ha adam sizi tanımassa geçmiş olsun.
güncel Önemli Başlıklar