1. 1.
  Müşrik bir eylemdir hindistanda da hindular her iyiliklerini ineklerinden biliyorlar.
  7 -10 ... haylaz sirin
 2. 2.
  her zaferde putlara pay çıkarmak
  2 -2 ... ehli sunnet
 3. 3.
  her zaferden şu sıralar başka bir isimle anılmakta olan ay tanrısına pay çıkarmak, hatta onunla yetinmeyip, evliya sanılan ay tanrısı papazlarına pay çıkarmak gibidir.

  çok yanlıştır çok...
  3 -5 ... rumeli71
 4. 4.
  Binlerce lira harcayarak inanç yaşamak.*

  (bkz: kabe etrafında dönen putperestler)
  (bkz: şeytan taşlamak) islam'da da put sistemi olduğunu gösterir.

  Kare bir kutunun etrafında şuursuzca dönmek.
  Para verip taşa taş atarak şeytan taşlamak.

  Bu ikisi arap emperyalizminin ne kadar güzel işlediğini gösteriyor.

  Gel de gülme.
  1 -2 ... bay efendi
 5. 5.
  yav he kardeşim he.
  Kimse kara bir kutudan medet ummadı. Seni kim yetiştirdi aq.
  -2 ... ehli sunnet
 6. 6.
  Sıcak götünün üstünde otururken trollük yaparak geviş getiren bu ibneleri savaş meydanına sürsen o götlerini orada bırakır da kaçarlar korkularından; ama kahramanca savaşıp ülkenin temelini atan dahilere laf atmakta beis görmüyor bu utanmaz fındık beyinliler.

  Trollük desem değil ahmaklık desem değil, bir garip mahlukat bunlar; hani ayağınızla lağıma, kanalizasyona doğru ittiğiniz kurumuş hayvan pislikleri olur ya, aynı onlar.
  5 -1 ... asuregibisurat
 7. 7.
  insanların inançlarında yer alan olgulara put ve bu olgulara inananlara putperest diyerek laf atıyorlar ama puta tapıcılık ve putperestlik yaptıklarının farkında bile değiller. Sorsan yıllardır aynı hikaye, islam son din, hak din islam diye anlatırlar. islam hak dinse neden amerika kıtalarına ve uzak doğuya hiç uğramamış. Demek ki bölgesel bir din. Farkındaysanız sadece s. Arabistanın çevre komşularında oldukça yaygın bir din. Kısaca orta doğu da rağbet gören inanç diyelim.

  Bir çok ülke dinini kendi sınırları içinde yaşarken islam dini merkezi bir yere bağlıdır. Örneğin Türkiye'de ki müslüman biri dini vazifesini yerine getirmek için illa mekke'ye gidip binlerce lira harcamalı ve o kutunun etrafında dönmeli.

  Hindistan'da inancını yaşamak isteyen biri a köyünden b köyüne gitmek zorunda bile değil. A köyündeki a köyündeki ineğe, b köyündeki b köyündeki ineğe inanıyor. Bütün inekler onlar için kutsaldır. Yer, zaman ve mekan kısıtlaması yoktur ama türkiye'deki, hatta s. Arabistan'ın herhangibi bir bölgesinde yaşayan insan bile dinini tam manada(!) yaşamak için mekke'ye gidip kutunun etrafında dönmeli dönmezse eksik yaşamış oluyor. Dönmezse de olmuyor. Döne döne bir hal oldular zaten. Yobazlık buna deniyor işte.

  ---

  Edit: Millettin inancına put yaptıklarına putperestlik diyorlar kendi yaptıklarınında milletin yaptıklarından hiç bir farkı yok. Uygulama, yer, mekan ve zaman farkı dışında.

  Aklı selim ve mantıklı kişiler yazılanı gayet iyi anladı. Fazla kelime sarf edip zaman kaybetmeye gerek bile yok.

  Edit 2: Kişi kendisi ne ise karşısındakini de öyle bilirmiş. Cahilsem demek ki cahilsin.

  insanlara dediginiz şeylerin aynı şeyleri yapmanıza rağmen sizin sığındığınız bir kalıp var: islam hak dindir diye. işte yaptığınız putperestliği bu kalıba sığınarak yapıyorsunuz. Neyse. Bu saçmalığa daha fazla zaman ayıramam. Daha mantıklı şeylerle uğraşmalıyım. iş, hayat, gelecek, geleceğe yatırım yapmak gibi.

  Şunu da ekleyeyim:

  Yaptıklarınızın ve cahilce hareketlerinizin farkına varın. başkalarının inancına laf atmakla müslüman olunmuyor. Müslüman dediğin her inanca saygı duymayı bilmelidir. Hz.Muhammed bu yapılanları görse "ümmet bitik, haline ağlayan yok" derdi.

  Nedense bütün kızlı, karılı başlıklarda cirit atıyorsunuz. Kendini ehli sünnet zannedenlere bak be. Onca kızlı karılı başlıklarda yobazca entiriler girin, kadınları küçük düşürün sonra dinden ve imandan bahsedin. iki yüzlüsünüz bari din kimliğine sığımayın. insanların saf inançlarını, dinini kullanıp kirletmeyin.

  Son olarak büyüklerimiz ne demiş:

  (bkz: iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır)

  Genel kültürünüzü geliştirmeniz ve diğer inançlara saygılı olmanız dileğiyle. Ben islam dinine saygılı bir insanım. Yukarıda ki yazılar nasıl bir durum içinde olduğunuzu görün diye yazdığım basit bir farkındalık entirisiydi. Hemen zorunuza gidip savunma yapıp cevap verme ihtiyacı duydunuz. Zorunuza gidiyorsa başkasına da yapmayacaksınız. Bu kadar net.

  Yoksa ne islamla ne de müslüman insanlarla hiç derdim yok, gayet muhabbetim iyi bu insanlarla. Bilen bilir.
  2 -1 ... bay efendi
 8. 8.
  imkanı olmayan birisi kabe’ye gidemezse hiçbir sorumluluğu yoktur. imanı eksik falan değildir. kaldı ki sen bunu niye dert ettin millet 5 vakit namazını kılmıyor, kabe’ye gidince mi imanı eksik oluyor?
  düzenleme: eksi niye?
  Düzenleme 2: iman amel ilişkisini bilmeyen adamsın sen ne laf yapıyorsun. iman ile amel konusunu bilseydin insanlara imanı eksik değil ameli eksik derdin. Safsın sen safsın, bilgisizsin, cahilsin. Bilmediğin konularda konuşma.
  -2 ... ehli sunnet