bugün

artık bu konuda eyleme geçmenin zamanı geldi... herkes kendini ve ailesinin israf sebebini düşünerek buna bağlı önlem almalı ama genel kanım eve daha az ekmek alınmalı artık.
cuma namazına gitmeme sebebi olabilir.
israf haramdır cümlesini akla getiren acı gerçek.
iç acıtan detaydır, lakin devletin gizli ödeneğinden çöpe atılan para bunun iki katına yakındır !
daha fazla yemeliyiz.
diyanet işleri başkanlığı, başbakan' ın bir adım gerisinden ilerliyor. hafta içi başbakan' ın gündeminde ne var ise, cuma günleri hutbe olarak görünüyor.

siz daha bu duruma alışamadınız mı?
Başbakanın konuyu gündeme getirmesinin akabinde cuma günü diyanet tarafında hutbe konusu yapılan husus.Doğru, önemli ama bir o kadar da ilginç.
ekmek dediğin şeyin yapımında kullanılan bütün materyaller doğadan geliyor. Daha sonra da "çöp" ' e atılarak yine aynı ortamda bulunuyor. Fırıncı parasını kazanıyor, ekmek alan adam da ekmeğini yemiş oluyor. Sonuçta hiç bir şey değişmiyor. Yok efendim bu kadar ekmek, bu kadar su boşa akıyor palavralarına hasta oluyorum. Giden bir şey yok, boşa panik yapmayın. Buradaki tek mantıklı argüman "tutumlu olmak "olabilir. Yemeyeceksen para vermeyeceksin, yoksa heba olan bir "madde" yok doğada.
kesin bilgilere dayandığı söylenemez. az önce bizim imam 1.5 milyar lira dedi. ya sizin imamda yanlışlık var, ya da bizim imam küsüratlı sallıyor.
(bkz: 25 ocak 2013 cuma hutbesi)
bizim imam 1.5 milyar dedi lan.
(bkz: Oyuna gelmeyelim beyler)
(bkz: 330 bin 500 tl ye makam odası yenilemek)
her yıl ne 330 bin 500 tl ler gereksiz makam odalarına gidiyor!

doğru olup olmadığı tartışılır.
telefon dinleme hadisesinden sonra, şimdi de çöplerimizi mi karıştırıyorlar.
rakamını bilmem ama bir gün içerisinde türkiye'de çöpe toplam 100 ekmek atılıyorsa, 94 tanesini askeriye atıyor onu gördüm, biliyorum.
çözümü bulunması gereken sorun.
(bkz: şükürsüzlüktür)
hepsi annelerin sebebidir. taze ekmek alıp evdeki bayat ekmeği yedirtip taze ekmeğinde bayatlamasına neden olanlardır.
Bugünkü Cuma Namazı Hutbesinde değinilen konudur. Kesinlikle daha dikkatli olunmalıdır. Hatta bizim hoca 6 milyon demişti. Her 10 kişiden birisi günde çöpe ekmek atıyor günde 1 tane en az. Bu durum çıkıyor ortaya.
fırıncılarda bu memleketin adamı oynamayın adamların ekmegi ile, genede israf çok kötüdür, dikkatli olmak lazım.
Benim bildigim her gun 6.000 ekmek cope atiliyordu. Eger bu sayi basliktaki kadarsa ilerlemis azaltmisiz demektir.
dünya sağlık örgütü raporlarında türkiye ekmek sorununu çözerse sağlık problemlerinin yüzde otuzunu halleder buyurmuş.
unutmayın arkadaşlar bizim yemediklerimiz somali, suriye, burmadaki insanların yiyemedikleridir. bilinçli tüketici olmak lazım .
geçen cuma namazında imamın hutbesinde bahsettiği olay.haklı tabi ama bu konuya paralel olarak kendi ülkesinde onca aç varken suriyeli mülteciler için yardım istemesi gücüme gitmiştir.
okadar ekmek atıldığı halde bu insanlar hala nasıl kilo alabiliyor?
lokantalarda yarım kalan ekmeklerin yenmemesi ve kıçını kırıp bayatlamış ekmeği tost yapmaya aciz kadınlar sebebiyle ortaya çıkmış durumdur. israfın gözüne gözüne vurun şerefsizler.
Sorun ekmeğin ekonomik değerinden ziyade kıt kaynakların hoyratça kullanılmasıdır.

Beyaz adam bir gün paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak ama iş işten geçmiş olacak.
güncel Önemli Başlıklar