bugün

sapka tasimak istemeyenlerin idam ettirilmesini de buyurmus elemandir.

(bkz: şapka takmayan erkeklerin idam edildiği ülke)
koyun sürüsünü adam etmeye çalışmış olan liderdir. lakin bildiğiniz gibi eşek eşektir.

ayrıca;

(bkz: din elden gidiyor)
(bkz: kubilay olayı)
(bkz: derviş mehmet)
aynı zamanda vatanında yaşayan insanların analarından çıkan sütü emebilmelerine vesile olmuştur.. aksi taktirde, o sütü emmek için ingilizlerle, fransızlarla, justin bieberlarla mücadele etmek zorunda kalacaktı bu millet..
yer yer demokratik olmayan hareketlerini tespit eden güruhun diktatör diyecek kadar saçmalamaya başladığı liderdir. Düşman kuvvetleri meclisin 200km yakınına geldiğinden yusuflayıp yasama-yürütme-yargı yetkilerini bu lidere verip "paşam bizi kurtar" demeyi de bilmiştir benzer omurgasızlar. Zaten korkudur böylelerinin omurgalarını kıran. Güçler ayrılığı ilkesini getirmek için çabalayan bu lidere "güç" verip, sonra da diktatör demek; nefis bir kafanın ürünüdür.
atatürkmüş diyorlar ama sanmıyorum... zira heykelle kalsa iş yine iyi.

adam şehir şehir kanununa uymayanları idam ettiriyordu yani.
alex desouza , olabiletesi yüksek olan bir insan, sonuçta heykeli var diktatör değil.
belki de diktatör olduğundan değil de devleti yıkılmaktan kurtarıp yeni bir cumhuriyet kurduğu için her yerde heykeli vardır. diktatörlükten değil de halkın sevgisinden dikilmiştir o heykeller.
müslüan değildir. müslüman ın heykeli olmaz. kim lan o değişik hakikaten.
(bkz: buda)
yobazları adam etmeye çalışan liderdir.
çok uzağa gitme ilkokul kitaplarını karıştır ilk sayfalara karşına çıkan liderdir.
adım başı heykeli olan herkes diktatörse o zaman atatürk de diktatördür. heykelle ne alakası var bunun.
öldükten sonra heykellerinin hala kendisini seven halk tarafından dikiliyor olması, diktatör olmadığını kanıtlayan liderdir.

bir de öldükten sonra değil heykeli dikilmek, mezarına sıçılacak adamlar vardır ki sadece "köpekleri" tarafından lider olarak görünen bu çobandan bozma adamlar gerçek diktatörlerdir.
arasanda bulamayacağın liderdir.
en azından otu çekip din elden gidiyor dememiştir. ya da ingiliz altınını alıp din gidiyor diye ağır faillerle karşı karşıya gelmemiştir.
atatürk'tür. heykelleri kendisi dikmediği için diktatör değildir.
mustafa kemal atatürk'tür. he tabi bazı ibnelerin hoşuna gitmez belki ama istatistik araştırması yaptığınızda bahsi geçen heykellerin pek çoğunun ulu önder'in ölümünden sonra dikildiğini görebilirsiniz(göremeyedebilirsiniz zira "görme beyinde gerçekleşir" diyordu ders kitapları).

da şimdi hikâyedeki misal sende bu kuyruk acısı, bende bu evlat acısı oldukça...
bir insanın heykelinin yapılmasındaki amaçın, onu üstün hizmetlerinden ötürü onurlandırmak olduğu göz önüne alınınca bir sürü örneği bulunabilecek liderlerdir. "benim heykelimi yapın/yaptırın ulan" diye milletin tepesine çöküldüğünü mü sanıyor artık akıl yoksunları, bilemem..

(bkz: abraham lincoln)
(bkz: thomas jefferson)
(bkz: george washington)
(bkz: mustafa kemal atatürk)
kim olduğunu bilmiyorum ama ölüsü millete bu kadar koyarken dirisi mazallah onlara neler yapmazdı. ama iyi de ederdi hani.