bugün

her yerde atatürk resmi görmekten bıkmak eyleminin bir başka türüdür.

adım başı cami oldu memleket. hayır namaz kılan da yok. boş boş duruyor. vergilerimizle boş bina besliyoruz aq.
benim evimin dib,inde bir tane var 5 vakit gırtlağını parçalıyor. nerede olursa olsun karışmam, o da bana karışmasın. bağırmasın, rahatsız etmesin.
o camiler devlet parasıyla yapılmıyor. Insanların bağışlarıyla yapılıyor. Her yerde cami var diyen insan hiç hayatında bağış yapıpta hastanelerin kurulmasına katkı sağlamış mı acaba.
artırıyorum
(bkz: her yerde türk bayrağı görmekten bıkmak)
vergimle ya da değil bıktım her yerde cami görmekten. adım başı cami doldu. çok yaptırınca sevap points mi artıyor nedir yani numarası ? yerine okul da yapılsın goygoyu yapmayacağım. tiyatro binası yapılsın, çocuklar için okul öncesi ve okul destek merkezleri yapılsın ne bileyim yapılacak tonla şey vardır muhakkak.
Sözümona bağışla yapılan Camilere tahsis edilen araziler kamu arazisidir. Ortada böyle böyle betonla doldurulan kamu arazileri yüzünden yeşil alan görememekten kaynaklanan bıkkınlıktır.
Sadece cuma namazları Giden müminler camilerin yetersiz olduğunu, camilere sığmadıklarini söyler hep. Halbuki o camiler normal vakit namazında 10 kişi bile bulamıyor. Cami görmekten bıktık yada rahatsız olduk değilde gereksiz olduğu vurgulansa belki toplumda daha kabul görür. Şimdi gidip bunu Konyada deyiverin sikerler adamı.

Birgün imama sorarlar "hocam kuran okurken içki icsek günah mıdır? Diye hoca günah der. Soruyu değiştirip " hocam içki içerken kuran okusak bi mahsuru varmı? Diye sorunca imamdan sorun olmaz. Cevabı alınır.

Muzdarip olduğumuz konuyu dile getirme yöntemide önemlidir. Konyada(konya çok yobaz yada dinci olduğu için değil sadece örnek olsun diye söylüyorum) direk "cami görmekten bıktık" diye dile getirmek özgürlük veya cesaret değildir tamamen ahmaklik ve salaklıktır. Ama onlara camiler niye 5 vakit namazlarda değilde sadece cuma günleri doluyor? Acaba millet camilere fazla değer vermiyor mu? Millet sadece cumaya gelmek için mi camiyi kullanıyor? Camilerin sayısı arttıkça insanların cemaat namazını kalabalık olarak kılma şansı azalmiyor mu? Bunun sonucunda cemaat namazında alınan sevap sayısı azalmiyor mu? Tarzı Sorular ile hem insanların hassasiyetlerine saygı göstermiş olursunuz hemde fikrinize saygı bulursunuz.
Abi biz de şu cami istemiyoruz muhabbetinden bıktık. Siz çenenizi kapatsanız sorun çözülecek gibi duruyor. Arz ederim.
Bu bıkma eylemini gerçekleştiğinde din düşmanı olmuyorsunuz.. Şahsen ben hizmet evinde kalıyorum, 5 vakit namaz, Kuran ve bilimum ibadet ediyorum fakat şu merkez nüfusu 34 bin olan Ardahan şehrinde, sadece bizim evin sokağında 3 cami 1 mescid 2 tane de dergah var. Fazlası bence israf. O parayla başka şeyler yapılabilir. Demiyorum ki komple bütün camiler yıkılsın ama gerçekten israf, günah..
Geyik muhabbetinin olduğu başlık olmuştur. O camilerden atan büyük şefte gıcık almış, ahıra çevirmiş, depo olarak kullanmıştı.
Yalnız bak bu okul fikrini sevdim. Gelin hep beraber Türkiye deki tüm meyhane, bar, pavyon ve kerhaneleri kapatalım. Oradaki alkolik, sarhoş, zinakar, ayyaş ve uyuşturucu bağımlısı olan aciz insanları okutalım, eğitimine katkıda bulunalım. Sıkıyor mu?
güncel Önemli Başlıklar