bugün

yıllar yılı kemalist egitim sisteminden geçtikten sonra her yerde atatürk resmi görmekten bıkmaktır.

yahu anladık kahraman diyorsunuz, seviyorsunuz ulan iyide her yere resmini büstünü heykelini asmanın koymanın ne anlamı var. cahiliye devri bizim şu an ki halimizden bin kat daha üstündür.

anaokula gidersin atatürk resmi, ilkokula gidersin atatürk resmi liseye gidersin atatürk resmi. hadi bunlar kemalist egitim sistemiyle yogruluyorlar peki dershaneler ne oluyor. ulan dershanede bile atatürk resmi var.

bunun saygıyla da alakası yok tamamen yalakalık.
vatanı kurtardı tabi göreceksin, ilkokulda lisede nere bakarsan bak orda göreceksin. çünkü malsın.
kişinin atatürk resminden tiksinmesi, milli benlik duygularından uzak insan söylemi.

gün gelecek atatürk resmi göremediğin için üzüleceksin genç adam, belki bu entry eksiliyecek beynin ama gün gelecek dışarıda 5 dakika gezmeye korkacaksın gün gelecek yarınım olacak mı diyeceksin gün gelecek sen olmayacaksın ama senden olanlar sana küfredecek

merak etme böyle devam elbet o gün de gelecek, işte o gün kendinden nefret edeceksin.
(bkz: be hey dürzü)

kimser vermemiş bu bkz'ı ben vereyim bari.
her yerde atatürk resminin olmasını yalakalık olarak nitelendiren, saçma sapan fikirleridir.

'tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur.'
M.Kemal ATATÜRK

Türk milletinin tarihini unutturmamak için atatürk resmi, istiklal marşı ve gençliğe hitabe gençlerimizin eğitim gördüğü yerlere asılmaktadır. buradaki amaç bugünlere nasıl gelindiği, geçmişimizi unutmamak, tarihe olan saygımızı korumaktır.

ders dinlerken resme dalıp 'bunun burada ne işi var sıkıldım, adriana lima olsa daha iyi olurdu be hacım' diye düşünmek değildir. ha eğer böyleyse siz türk gençlerine yazıklar olsun.
(bkz: sözlükte sürekli yobaz başlıkları görmekten bıkmak)
en çok acıdığım insan tipi. bunu her seferinde dile getirmeye çalışıyorum.
düşünsenize, nefret ettiğiniz bir insanın izleri yaşadığınız, gittiğiniz her yerde.
yaşanmaz ya. ben olsam yaşayamazdım şahsen.
allah kolaylık versin. bu durumun değişme olasılığı yok çünkü.
nankör insanın ahmak sözleri...

bu tarihi okuyup da bu lafı edebilecek cesareti bulmak ahmaklıktan başka birşey değildir.
'okumadım, ben bilmiyorum tarihi' diyeceksen eğer, cahil cühelanın tekisin.
bir de türkiyedeki "fotoğraf"larını görsen atamızın.
hatta yaradan bile gökyüzünün rengini gözlerine, güneşin sarısını saçlarına vermiş atamın ki, bu en büyük ressamın resmini kastetmiş olmalı başlık açıcı. bir gün de seni "çizer" merak etme.
ağır bir buhran dönemine girildiğinin göstergesi. (bkz: beyin amcıklaması)
(bkz: buna inanabiliyor musun sevinç!)
papaz her zaman pilav yemez durumu.
siktir olup gitmekle çözülebilecek bir sorun, uçak için bilet parası tarafımdan karşılanır.
(bkz: düşünce özgürlüğünü götünden anlamak)

ya da

(bkz: troll)
''insanoğlu nankördür, kimse bilmez fendini. kime iyilik yaptıysan ondan koru kendini.'' sözünün hiç de boş yere söylenmediğini kanıtlayan insanımsının feryadı.
bir dönem mhp'lilerin söylediği "ya sev, ya terket." sloganına hak vermeme sebep olmuş serzeniştir.
saygı duymak gerek. nasıl atatürk görmekten bıkan var, misal ben de, her yer de orospu çocuğu görmekten bıktım.
göze ya da isteğe göre başka bir yere çomak sokularak halledilebecek sorundur.
inönü'nün resmini görmekten kat ve kat iyi olan durum.
--spoiler--
'tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur.'
m.kemal atatürk
--spoiler--

Bu söze kesinlikle katılıyorum... ve bu söze katılan tüm insanlara...

istanbul da her okul da, her kamu binasın da, her şirket binasın da, atatürk resmi yanına, fatih sultan mehmet inde resminin asılmasını salık veriyorum...
gidip de başka yerde yaşamayı grektiren durum. körlük de alternatif bir çaredir. (bkz: yediği kaba çatara patara sıçmak)
das kesq kafası ile uyuşmak problemimi çözersem sorun çıkartmayacak olan his.

heryerde atatürk resmi, heykeli, okulu, caddesi, mahallesi. insan sıkılıyor bıkıyor yok mu bunların başka kahramanı diyor.
atatürkten sıkılanların irana gittiğinde her yerde humeyni resmi görmesinden farklı değildir, amerika'da george washington resmi,ingilterede her yerde kraliçe elizabeth'in resmi, libyada kaddafi, mısırda her yerde mübarek resmi görülebilir.
sözlükte yapılan yorumlara bakılırsa bu eylemi gerçekleştiren kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor ya da diger parmaklar topa girmek istemiyorlar.

söyleyin lan bıkmadınız mı okulda, yolda yolakta, işte, futbol sahasında atatürkün resmini ismini görmekten duymaktan bıkmadınız mı?

bu kadar mı korkuyorsunuz gerçekleri söylemekten.
atatürk'ün resmiyle değil , atatürk'ün yüksek kişiliği sayesinde yüksek kişilerin altında ezilen büzülen yazar düşüncesidir.

hiçbirşeyiboşunaiçlenmeyen adamdır kendisi.

ataistler heryerde ezan dinlemek istemez

kürtler türkçe istemez

yobaz atatürk istemez

halkça domalalım isterseniz ?
" bu gün allah için ne yaptın? " sorusuna verilebilecek muhtemel cevaptır.
ironik bir istektir. bunu söyleyebilecek cahil okul okumamıştır ki sınıfında atatürk resmi görsün.
güncel Önemli Başlıklar