bugün

kesinlikle zorunlu olan önermedir. inşallah başbakanımız en kısa zamanda gerçekleştirecektir.
her kürt türkçe öğrenmelidir fakat her türkün kürtçe öğrenmesi büyük bir saçmalıktır.
''her türk ingilizce öğrenmelidir'' şeklinde düzeltilmesi gereken cümle.
her türk önce kendi dilini öğrenmelidir.
saçma ve bir o kadar da gereksiz bir önerme.

her fırsatta kürtçe'yi öven, savunan kürt yazar yaşar kemal bile kitaplarını nedense türkçe yazma gereği duymuştur. kürtçe bir lehçedir, şivedir.
(bkz: sözlük yazarlarının asla yapmam dedikleri şeyler)
(bkz: zorunda mıyım)
doğru önermedir. yapacak hiçbir şey kalmadığında her türk kürtçe öğrenmelidir. dünya üzerindeki tüm diller öğrenildikten sonra kürtçe lehçesine geçilebilir. evet, yani olabilir, neden olmasın. olur olur.
tutarsız bi yaklaşım.
Çok tutarsızsınız.
Ben böyle tutarsızlık görmedim.
bak şimdi beyinsizlere herkes karşı ulan mal, fazladan bir dil öğrenecen buna karşı çıkmak için örümcek beyinli olmak gerekir.
bide bu çıktı kürdüm ama türkiyeyi seviyorum. e yaşadığın topraklar ulan burası sevmiyorsan siktir git kime ne
Dünya üzerinde hiçbir hükmü olmayan bir dil olan kürtçe öğrenmenin türklere katkısı olmayacağından gereksiz bir önermedir. Ülkesi olmayan, arap ve türklerin arasında olmaları hasebiyle bir kaç dünyaca ünlü internet sitesi dışında adını bile duymayacağınız bir dili öğrenmenin ne mantığı olabilir ki. ingilizce, fransızca, almanca, ispanyolca dışında ki diller istisna meslekler de işe yarayacağından tavsiye etmem.
güncel Önemli Başlıklar