bugün

- anam! ne ara cip aldın? hemde son model almışsın.
+ ne cip oğlum? cip mip bilmem ben.
- hani şu televolelerde sosyete karıları biniyor ya taksinin azmanı.
+ yok oğlum almadık cip mip. benim ehliyetim bile yok.

not: anamla telefonda konuştum yalanmış. kim attı lan bu iftirayı benım anama.
türbanlı bayanın altında dar bir kot pantolon olmasından daha kötü değildir.
rüzgardan türbanın uçma riski nedeniyle cabrio araba almamalarındandır..
(bkz: bir türban takana bir cip bedava)
(bkz: axparti kazandırır)
ülkede türbanlı- türbansız, sağcı-solcu veya orta yolcu herkes eskisine göre daha çok araç alıyor ve bunların hepsinde jipe binen sayısı artıyor.

her türbanlının jipi olmadığı için yanlış sözdür. ne jipler gördüm içinde türbanlı yok, ne türbanlılar gördüm dışında jip yok.
(bkz: Böyle başlığa böyle entry)
(bkz: yok öyle bir şey)
kendi sermayelerini, kendi modalarını ve kendi basınını yaratan pazarcıların sattıkları ürünle nemalanması ve bu nemaları zevceleri ile paylaşması sonucunda ortaya çıkmış olan durumdur. elbette kullandıkları aracın başında örtü üstünde ki cüppeyle alakası yoktur. çünkü profosyenellikte duygular yerini "işin gereği" ne bırakır. bugün başını çaputla bağlayıp gezen yarın jartiyerle boy gösterebilir. bunlar doğaldır. defalarca izlediğimiz bir filmin en tanıdık sahnesidir. bu pazarcılar sektörlerine o kadar bağlıdırlar ki üniversiteli kızların başlarına çaput bağlayıp piyasa yapmaları için onlara "harçlık" bile vermektedir.

yazarın notu: o bir dürzü var laikçi diyen evladım öğrende gel.

sizi pazarcılar sizi, sizi çakallar sizi....
(bkz: yeşil sermaye)
http://www.penguen.com/content/Kapak/kapak262.jpg anlatıyor fazlasıyla.
ehliyeti olduğu sürece kimseyi ilgilendirmeyen durum.
-hanım acele başını kapat.
-neden bey.
-"cip" dağıtıyormuş belediye.cipi alalım gene açarsın.
-bey şu sözlüğe çok bakıyorsun. hadi bi çay koy.
Kullanılan araba modeli ile inanç gereği takılan nesneyi birbiri ile ilişkilendiren zihneyete sokayıkm afedersiniz.ulan sike sürülecek akıl yok derlerdi inanmazdım.akıl sike sürülemeyecek kadar mı yok diye hayıflanırdım.harbiden varmış böyleleri.aferin lan topluma mal olmuşunuz bari gidin isviçre bilmem ne araştırma derneğinin proflarının kobayı olun tıbba da mal olun.fare beyni nakli falan yaparlarda en az onlar kadar düşünebilirsiniz gün gelir, neden olmasın...
dini kullanarak , kendilerini acındırarak yardım toplayanların eşi, kızı , metresi vs dir.
(bkz: ali sami alkış)
(bkz: turgay şeren)
bahsi geçenlerin çoğu son 10 yılın muhafazakar zenginlerinin eşleridir.

kulaktan kulağa yayılan bir de ismi var bu kesimin, anadolu kaplanları diyorlar. beyaz türkler denilen elit solculara karşı bir alternatif toplumsal statü olarak gelişimini sürdürüyorlar. residence'larda oturuyor, dubai gibi din ana ekseninde sosyetik hayat yaşanabilen yerlerdeki modayı takip ediyorlar. lüksü ve gösterişi, baskı gördükleri dönemde yaşadıklarına karşılık bir hak olarak görüyorlar.

türkiye'nin bir hayli hızlı yaşadığı şu geçiş döneminde, cidden incelenmesi gereken sosyal ve kültürel oluşumlar olduğunu düşünüyorum.
çok insafsız bir tespittir. türbanlı bayanların sadece % 1 veya 2 'sinin altında cip vardır. kalanlarının altında iç çamaşırı falan vardır.
bırakınız binsinler, bırakınız gezsinler ...
(bkz: hanım senin cipin nerde)
ciddiye aldiysan eger sen de tak turban, senin de olsun. ne yani basi kapali diye deveye mi binsin?
(bkz: cemaat kokan hareketler bunlar)
babaannemin üstü açık ferrarisi olduğu, ve babaannemin cipinin olmadığı; bu tezi doğruluyor.
bir türban takana bir cip bedava gibi bir kampanya olmadığına göre yanlış ve dolduruş amaçlı olduğu bariz olan hede.
nişan taşı yolunda bembeyaz bmw son model X6. içinden inen çarşaflı yüzünü bile kapatmış bir bayan indi şaşırdım dorusu...
ama normal karşılamak lazım çünki ayrım yapmamak lazım dinine bağlı insanlar.
(bkz: çay söyleyin abime)
(bkz: acı gerçekler)