1. 1.
  ön not: başlığın orjinali "her türk erkeği bir dönem arabesk müzik dinlemiştir veya dinleyecektir." olacaktı. tek harfle yattı kupon. müzik kelimesini atsam mı dedim, kıyamadım. bir ara oldu. hadi bakalım.

  yok ben dinlemedim diyorsan yalan söylüyorsun hacım. seni türlü icatlar yapmış israillilerin yalan testine sokalım bütün ampullerini yakarsın makinenin.

  kimi ilkokulda abisinin kasetlerinden, kimi ortaokulda kral tv'den, kimi ise lise aşkının sürüklediği psikolojik nörotransimiter madde travmalarından dolayı mp3 playerından arabesk müzik dinlemiştir. ve ben bunu iddaa ediyorum. bazıları ise üniversite stresinden, koca koca adamlar ise bebeğine prima alamama sıkıntısından dolayı geçici bir çözüm olarak arabeske başvurmuştur. ve ben buna inanıyorum.

  mesela ben ortaokulun başlarında müthiş bir cengiz kurtoğlu hayranı iken elime geçen metallica'nın reload albümüyle müthiş bir metal hayranı olup çıkmıştım. iron maiden, pentagram, serdar ortaç derken sert müziğin sevdalısı olduk. o sıralar tv'lerde pokemon da yeni yeni boy göstermeye başladığından bu keskin geçişimin nedenlerini araştırmaya pek gerek yok sanırım.

  sonraları doğu avrupa müsikisi ve peru melodilerine kendimi kaptırsam da bir yanım hep arabesk kaldı. ama yalnız olmadığını bilmek beni çok mutlu ediyor hacım. birazdan bu entryi eksileyecek adamın da kral tv'de cengiz kurtoğlu'dan hain geceleri dinlediğini bilmek beni bir kelebek kadar özgür kılıyor.

  gelin dostlar sandıklara koyduğunuz ferdi tayfur, hakan taşıyan kasetlerini topluma kazandıralım. bakın ben utanmadan, çekinmeden, halk tarafından büyük bir yara olarak görülen bu arabesk dinleme olayını, sizlerle paylaştım. şimdi arabesk klasörünün gizli dosyalar seçeneğini pasif hale getirmenin tam zamanı! bu bir başkaldırıdır...
  3 ... tonights the night
 2. 2.
  türkiyede yaşayan herkesin kesinlikle dinlediği tarzdır . bir ibrahim tatlıses olsun bir cengiz kurtoğlu olsun illaki dinlemişizdir severek . kim sevmezki ibrahim tatlısesten sarhoş şarkısını gösterin bana . gerçi şu anda pek ilgimi çekmiyor olsada . duyduğumda hala zevkle dinlerim . arabeski krolukla adledenler oturup bir daha düşünsünler .
  1 ... wreker