bugün

(bkz: ferrarisini satan bilge)
nihilist olmaktır. Pratikte hayatınızda birşey değişmez. Yuvarlanıp gidersiniz.
yaşlanmak.
yağmurlu bir istanbul akşamı, yağmuru izlemekten daha huzurlu bir an yaşamadığınızın farkına varmaktır.
geçici bi durumdur..genelde bi kaç kötü olayın üstüste gelmesiyle bu düşünce akla gelir ve bunu en cok yasayanlardan biri de benim heralde..
boşluğa düşmektir.
zaman zaman yaşanan ruh daralması sonucunda bulunan ama sonra unutulan ama hep var olan gerçek .( ben bizzat yaşadım ordan bliyorum)
kimileri için intihardan bir önceki aşamadır. ama biraz dayanılırsa mutlaka biri gelir ve o boş olan hayatı doldurur.sabreden derviş olayı yani.
en büyük bilgiye ulaşmaktır. bir yetmişlik açmayı gerektirir.
E şimdi ne olcak dedirten durum.
Birini kaybedince insanın yaşadığı duygudur. Bir hiç uğruna yaşıyormuşsun gibi, bir an sonra nefesin kesilecekmiş gibi, herkes gibi zamanla eskiyecek ve yüzün hafızalardan silinecekmiş gibi.
Artik korkmamaya baslamaktir.
kaybedecek birşeyin olmadığı anlamınada gelebilir.
nez - her şey boş. demiştir yıllar önce.
sonra uyursun gözlerini açtığında aynı manzara yine karşındadır, boş deyip pes etmektense koşmak en iyisidir hayallerin peşinden, yılmadan hep bir ümitle koşmak, gördüğün boşluklara aldırış etmeden.
bazen de babası ölmesin diye ağlayan küçük bir çocuğun gözlerine baktığınızda olur.

ben bunu iyi biliyorum. hayatın boşluğunu, kavganın gürültünün, hırsın iyi bişey olmadığını... kırılan kalpleri onarmanın zorluğunu en iyi kendimden bildiğim için, karşımdaki her insanın kalbi benim elimde camdan yapılmış gibi kıymetli.
güncel Önemli Başlıklar