1. ?.
  varolan tüm alışkanlıklardan vazgeçme eğilimi. her ne kadar hayata küsme hissi uyandırsa da hayalleri geçekleştirme çabasıyla yepyeni bi hayata yelken açıp, tüm olumsuzlukları göze almak olarak da algılanabilir.
  1 ... olric
 2. ?.
  kız/erkek arkadasını bırakmak ile start alabilir. *
  1 ... ümit
 3. ?.
  yaşadığın zaman geçirdiğin,üzüldüğün,neşelendiğin,sevindiğin herşeyden ayrılmak..kopmak..özlemek geride bıraktıklarını..ama bırakmaya mecbur olmak...
  ... meltem
 4. 1.
  bu isteği eskiyi özlemek oluşturur. eskiye duyulan özlem bazen o kadar artar ki, bulunduğun durumdan nefret edersin. aslında hiçbir şeyin o birkaç sene önce hayalini kurduğun gibi olmadığı, o zaman planladıklarının hiçbirini gerçekleştiremediğini görürsün. artık bulunduğun durumu değiştirmek için elinden bir şey gelmeyeceğinin farkında, göte giren şemsiye açılmaz şeklinde hayata devam eder, kısfmet her konuda yorumun olur. seni tanımayanlar senin "kaderci" olduğunu sanacak kadar bırakmışsındır her şeyi. tek bırakamadığın çevrendekiler ve hayatının temelleridir. onları da bırakmak istersin, olmaz.

  gelecek kaygısı, bir baltaya sap olamamanın verdiği rahatsızlık her zaman aklındadır. hayatının fotoğrafı çekilirken eli titremiştir fotoğrafçının artık. netlik yok olmuş bir kere, flulukta bir şeyler görmeye çalışırsın. belli belirsiz planlar dolanır kafanda. tekrar önceden yaptığın ama hiçbirini gerçekleştiremediğin planlar gelir aklına. kendi kendine "hayal kurma lan ibne" diye tenkitte bulunup, daha realist bakmaya çalışırsın. gördüğünse "bir bok olamayacak, artık hayal kurmaktan bile yorulmuş" bir insandır.

  gündüzden nefret etmeye başlarsın. çünkü gündüzler hayallerini gerçekleştirenler içindir. gündüzleri yaşayanların fotoğrafları nettir. bırak yarını, bir sonraki hafta ne yapacağı, hayatına nasıl bir yön vereceği bellidir. klişe hayallere kapılmış, isteği para olanlarındır gündüz. senin istediğin huzurdur. o zaman geceyi keşfedersin, huzurludur çünkü gece. kimse yoktur etrafında, çok sigara içtiğin için kafa siken arkadaşlar, sonuna kadar pragmatizmi dayatmaya çalışan, sınıfta siyasi propaganda yapıp karşılık bulunca çirkefleşen akademisyenler gündüzde kalmıştır. sigara, müzik ve karanlık sana huzuru verir.

  hayallerin üstüne bir sünger çekip bir sigara yakarsın, bir nebze de olsa her şeyi bırakmanın, "ne olacaksa olsun" demenin kısa süreli huzurunun keyfini çıkarmaya bakarsın.
  1 ... dopdop
 5. 2.
  -mahmut abi bi şey alsaydın?
  +yok cafer sağol yaa.
  -neden abi yaa al bi şey.
  +yok abim bıraktım ben her şeyi yaa.
  1 ... cavo
 6. 3.
  zaman zaman hissedilen duygu ama hiç birşey bırakılmaz sadece biraz uzaklaşılır. çünkü alışkanlık olmuş şeylerde kolay kolay kopulmaz ..
  4 ... freedom
 7. 4.
  mvö nün bazen sarkısına konu olmus hal. söyle ki,

  her seyi, her seyi bıraktım
  artık cok mutluyum.
  ... saprofitpardus