1. 1.
  aileleri tarafından şımartılmış veletlerdir. çalıştığım yerin yakınlarında büyük bir kırtasiye olduğu için sık görüyorum her okul dönemi ağzına kadar dolup taşıyor mekan. bir kalemi 6-7 sene kullanan biri olarak aklım almıyor her sene ne gerek var bunları almaya? kuzenimin çocuk 4'e geçti yine almışlar bir sürü defter, kalem falan baktım geçen seneki defterlerin yarısı boş amk. sonra diyorlar 400 küsür lira verdik defter kitaba enayi olursanız, çoluk çocuğun parmağında oynatılırsanız 400 de verirsiniz 4000 de açık ve net.
  4 -3 ... public agent efsanesi
 2. 2.
  Üniversite öğrencisiyim köpek gibi hukuk maliye iktisat ve diğer derslerin notunu tutuyorum 2 senede bitirdim defteri. Haklısın.
  ... totorochan
 3. 3.
  önceki sene kullandığı defter ve kalemleri kullanabilecek olan veletlerdir.
  -1 ... merveyitavla11
 4. 4.
  ben öss'ye girdiğim kalemi kullanıyorum. 28 yaşındayım.
  1 ... masklavi
 5. 5.
  lise ve üniversitelilerin kendini örnek vererek yerdiği veletler. şahsen ben de ilk ve ortaokul yıllarımda her sene defter, kalem alırdım; zira deli gibi yazardık. o yaşlarda okuma-yazma becerisi tam oturmamış olduğundan, bu bir öğrenme-öğretme metodudur ve çok yazdırılır, çok yazılır. el kadar sabilerle kendinizi kıyaslamadan önce durup bir düşünseniz keşke.
  1 -1 ... tac yaprak
 6. 6.
  ülkenin geleceği olarak görülen israfçı ve muhtemelen bi o kadar da Saraycı olacak veletlerdir.
  ... sgkli yazar
 7. 7.
  Buna direk şımarıklık demek çok doğru değil bence. ilkokul çocuklarının okula başlama heyecanlarından biridir bu bence. Renkli kalemler ve defterler almak. Bi düzine almasınsan bahsetmiyoruz en azından bi defter bi kalem hele küçük kız çocukları için renkli kalemler vazgeçilmezdir. Gerçi büyüyünce de devam ediyor ama.
  ... hukukihemsiree