1. 1.
  sözlük eşrafınca çok sık düşülen bir hatadır. islami değerlere sahip çıkan, muhafazakar oldugu için utanmayan sıkılmayan yazarları topyekün aynı kefeye koyan dar acili üçgen beyinli yazarların faaliyetidir. evet kardeşim sapına kadar radikal islamcıyım, sapına kadar muhafazakarım, her müslüman fethullah gülen cemaatine bagli olmak zorunda degildir. süleymanci ya da bilmemneci olmak zorunda da değildir. genc sivil olup akparti propagandası yapmak zorunda da değildir. biz de tutup her gördüğümüz solcuya sen baykalcısın desek adama deli derler. sizin sorununuz lanet olası kafanızın kıcınızdan büyük olması degil, sizden farklı düşünen insanları kalıba sokmaya çalışmanız.
  5 -3 ... vattafakizgoin10
 2. 2.
  her sakallıyı fethullahçı, her bıyıklıyı baba sanmak yanlıştır tabi de; sözkonusu güruhun belirgin tarzının zaten sakal bırakmak olmadığı da bilinmeyen birşey değildir. hatta denebilir ki sakallı fethullahçı sayısı sakallı solcu sayısının kim bilir kaçta kaçıdır? "hala bunun fevkinde olmayan kaç insan kaldı?" sorusuysa "tehlikenin farkında mısınız?" a haklılık payı çıkarır, hatta ona ara nağme olabilir niteliktedir. böyledir yani...
  2 ... salamander
 3. 2.
  sakal islamiyetin bir getirisidir. yani bu kişinin bir cemaate bağlı olması şart değildir. cemaate bağlı olup da sakal bırakıyorsa ne mutludur ona. her sakallı cemaat üyesi değildir, her sakalsızın ateist olamıyacağı gibi..
  -1 ... rire jaune
 4. 3.
  karl marx'ı hacı sanmak ve dindarların hepsini sakallı sanmak gibi süper tespitlerin sonucudur. fethullah gülen mi? sevmem ben zaten.
  -1 ... yavuzum