bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Bu güruh her toplumsal olaydan kendine siyasal çıkar sağlamaya çalışır lakin hiç başarılı olamaz aksine hükümetin hata örtücüsü görevini görür. Vay efendim gezide toma insanları eziyor, vay efendim polis insanları metroya doldurup gaz atıyor, vay efendim somada gerçek rakam açıklanmıyor, vay efendim 400 kişi daha var içeride, vay efendim hiçbirini çıkarmayıp gerçek rakamı gizliyorlar, vay efendim suriye de, orada, burada olan olaylardan fotografları, çocuk fotoğraflarını alıp sanki burada olmuş gibi yaymalar.. Say say bitmiyor ki. Bu güruh bir de kendini AKP seçmeninden çok daha zeki sanır lakin direniş bir kaç saat daha sürerse hükümetin düşeceğine inanır. Çok kolay manipüle edilecek bir kitledir ayrıca.

Son söz; bir ülkede iktidar ne kadar kötü olursa olsun, muhalefet edecek kesim ülkenin en aptal, cahil kesimiyse o iktidar hükmünü sürdürür.
    1 -4 ... ayipdenenbisey
  2. 2.
    her olay; hükümetin konrolü, denetimi altındadır. bunu eleştiren kişinin ideolojisi ne olursa olsun haklıdır.

ülkeyi yöneteceğim diyorsan, "her olay" senin sorumluluğundadır.

üç kitapla evreni çözdüğünü zannedip, sözlükte tespit yapan adamların salaklığından bile sorumludur devlet.

babasının isteksiz sikişini saymazsak.
    2 -1 ... lucien brusque
  3. 3.
    Okuduğunu anlamaktan acizlerdir ayrıca yazmayı unutmuştum sanırım. Her olaydan tabiki sorumludur fakat açık açık iftiralardan bahsetmişim ben. Yani olmadığı için hükümetin sorumlu olmadığı ama aynı zamanda hükümetin sorumlu olduğu olayın üstünü güzelce örten iftiralardan.

Haklı olduğuna inanan bir insan neden iftira atar?
    ... ayipdenenbisey
  4. 4.
    "güruh bir de kendini akp seçmeninden çok daha zeki sanır lakin direniş bir kaç daha sürerse hükümetin düşeceğine inanır. çok kolay manipüle edilecek bir kitledir"

iddiasındaki ve aynı zamanda "iftiradan" şikayetçi yazar fikri.

bir de, belki türkçe'yi adam gibi yazamamasından dolayı anlaşılamıyor da olabilir.

"tabi, bir çok, sanır"

güruh yazmakla imaj yaratılsaydı, haşmet babaoğlu milli takımlar teknik direktörü olurdu.
    -1 ... lucien brusque
  5. 5.
    Hiç kimsenin herhangi bir dili tamamen doğru yazmak/konuşmak gibi bir zorunluluğu olmamasıyla birlikte yanlış diye verilen örneklerin doğru olması çok komik.
    ... ayipdenenbisey
  6. 6.
    sayın başbakan dahil hükümette ki herkese şeyh edebali'nin vasiyeti yeter. uysalar böle olmazdı zaten.
    "Ey oğul, artık Bey’sin! Bundan sonra öfke bize, uysallık sana.
    Güceniklik bize gönül almak sana.
    Suçlamak bize, katlanmak sana.
    Acizlik bize hoşgörmek sana,
    anlaşmazlıklar bize, adalet sana,
    haksızlık bize, bağışlamak sana.
    Ey oğul, sabretmesini bil, vaktinden önce çiçek açmaz. Şunu da unutma ve insanı yaşat ki devlet yaşasın.
    Ey oğul, işin ağır, işin çetin, gücün kıla bağlı. Allah yardımcın olsun. "
    (bkz: http://www.ilimbahcesi.co...edebaliden_osman_beye.htm)
    ... vistapro