bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  ülke, dünya ve mahalle gündemini ya kahvelerden ya da berberlerden takip edeceksin diye boşuna dememişler. biz bu yazımızda mahallede gelişen olayları ve kahve insanlarının duyarlılığı sonucu bu olaylara tepkisel yaklaşımlarını irdeleyeceğiz. ciddi bi yazı yazmak istiyorum dostlar. başlangıç iyi oldu ama umarım yazının ilerleyen bölümlerinde yavşamam.

  öncelikle kahve insanlarının fiziki ve biyolojik tanımlamasını yapalım.

  1: ununu eleyip eleğini asmış kahve insanları: yaşları 55 ila 75 arasında değişiklik gösterir. ezan sesini duyabilmek için kapıya yakın yerlerde oturmayı tercih ederler. ağır abidirler, az ve öz konuşurlar. mahallede bi olaya tepki verilecekse ilk adres bunlardır.

  2: okeye dördüncü bulamadıklarından gömmeli batak oynayan genç tayfa: yaşları 19 ila 30 arasında değişir. sigara içerken babalarına yakalanmamak için kahvenin en ücra köşesine otururlar. mahallede olumsuz bir gelişme olduğunda ununu eleyip eleğini asmış kahve insanları tarafından tetikçi olarak kullanılırlar.

  3: psikolojik gel gitler yaşayan entel görünümlü ortalık orospuları: yaş sınırları yoktur. ne kahvehaneye ne de kütüphaneye adepte olabilirler. diğer hanelerde de pek barındıkları görülemez. masanın üzerine yaydıkları radikal gazitesini okumaya çalışırlarken gözleri sürekli bulvar gazetesi ve hayar dümen abimizin köşesine takılır. 1-2 saat boyunca oyun oynamamak için direnmelerine rağmen okeye dördüncü bulamadıklarından gömmeli batak oynayan genç tayfa tarafından ikna edilmeleri pek uzun sürmez. mahallesel olaylara bm iyi niyet elçisi kıvamında yaklaşırlar.

  mahallede ne zaman yolunda gitmeyen bir şey olsa, ne zaman biri birinin tavuğuna kış dese, ne zaman birinin kızı kötü yola düşse tepkinin en sert verileceği yerler kahvehanlerdir. bu tepkiler;

  1: hedef kişi kahveye girince sırtını dönme
  2: hedef kişinin selamını almama
  3: hedef kişi geldiğinde kahveyi toplu terk etme.
  4: hedef kişiye çay vermeme.
  5: hedef kişiye laf sokma
  6: hedef kişiyi bafileme şeklindedir. ( bkz herhangi bir türk filmi)

  - selamunaleykum ağalar
  + tunkkk( arkaya dönme efekti)

  -selamunaleykum ağalar
  + böğğğ ( selamı almama efekti)

  - selamunaleykum ağalar
  + tıngır mıngır ( kahveyi toplu terk etme efekti)

  - selamunaleykum ağalar.
  + ıhhhhh( çay vermeme efekti)
  - çay mı istedim lan ben senden?
  + uuuvvvv ( göt olma efekti )

  + selamunaleykum ağalar
  - lamborgini pancar motoru almışsın? ( hedef kişiye laf sokma. kızı motor olmuş)

  - selamunaleykum ağalar.
  + haşırt şlap şlup ohssss ( mukoko )
  6 -1 ... huznun isyan olsun
 2. ?.
  bu tıp ınsanlar genellikle karadenizde çok görülür . karadeniz erkekleri kahve ve oyun hastası oldugundan kendileri 7-24 kahvede , çırakları da dükkan basında takılırlar , toplu yaşamak , imece gibi güzel duyguları barındıran bu güzel insanlar , çabuk darlandıkları için herhangi bir tepkide de imece usulu linç yapmaktan geri kalmazlar .. doğru mu yanlış mı , o da kişilere göre değişir efendim ..
  1 ... yolyemez
 3. 1.
  olay sinop ta geçmektedir arabasını parketmeye çalışan bi abimiz * ileri geri yaparak arabayı imkansız bi yere parketmeye uğraşırken şans işte oradan bi araba çıkar ve bir araba sığacak kadar bi alan peyda olur yukarıda da eşi kocasına bağırır 'aşkım onların çıktığı yere sen gir' diye ve kahvedeki yaşlı amcalar anında basarlar kahkahayı öyle gevrek gülerler ki kadıncağızın utancından kendini içeri nasıl atacağını bilemez..
  1 ... haslanmispatates
kapat