1. 1.
  bir gerçektir. çünkü fetö nur risalelerini kullanarak siasal islamcılara yaklaşmıştır. ama ne fetöcüler nurcudur, ne nurcular fetöcü. sadece fetullah gavatı nurcu gibi davranıp münafıklık yapmıştır. aynı atatürkçü gibi davranan ama atatürkçü olmayan bazı gavatlar gibi. evet.

  edit: fedöcüler eksilerr.
  2 -12 ... kazangap
 2. 2.
  fetonun kitapları yakılsın ama said nursi nin bu konuda hiçbir suçu yok aq. onun kitapları neden yakılıyor anlamadım. sanki said nursi mezardan çıkıp darbe yaptı.

  t: kafama takılan sorunsal

  şimdi birileri çıksa biz atatürkçüyüz deseler. yıllarca bunu deseler inandırsalar. sonra bir anda ülkeyi ele geçirip darbe yapıp amerika'yla işbirliği falan yapsalar ama başarısız olsalar. sen bundan sırf atatürkçü gibi davrananlar bunu yaptı diye atatürk'ü sorumlu tutabilir misin? bunu anlamadım ve hiçbir zaman da anlayamayacağım galiba. herkes koyun gibi birbirini suçluyor yok fedöcü yok vadan hayini yok bilmem ne. amk az düşünün koyun olmayın. yoksa size koyun desem koyunlara hakaret oluyor cidden. evet
  2 -4 ... kazangap
 3. 3.
  doğru.

  nurcular atanamamış, imkan bulamamış fetöcülerdir.

  bu yüzden karıştırılıp aynı potada eritilmelerinde bence bir sakınca yok.

  zihniyet de rehber de aynı.

  doğru düzgün türkçe bile bilmeyen cahil bir deliyi rehber edinenden bu ülkeye hayır gelmez.

  mayalarını biliyoruz hepsinin.
  6 -5 ... lucius vorenuss
 4. 4.
  al işte bir koyun daha.

  entry üstte.

  demek istediğimi anlamadan yapıştırın fedöcü yaftasını. aferin aq. kodumun çomarı. bok biliyosun mayasını.
  3 -4 ... kazangap
 5. 5.
  okuyup anlamak bilmek gerek. çünkü insan en çok bilmediğine düşmandır.
  der cemil meriç. yazdığım entryleri okuyun aq çomar olmayın.
  2 -2 ... kazangap
 6. 6.
  yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan çıkar tartışması.
  2 -2 ... ibni maymun
 7. 7.
  çomarlar bilmezz. onlar anca herkesi fedöcü diye yargılar. sen yargıç mısın aq çomarı denilmelidir. şahsen ben değilim
  1 -2 ... kazangap
 8. 8.
  Nurcular oldu olası fetullaçıları sevmez. Bu nedenle fetöcü demek yanlıştır. Said nursiyi benimseyen topluluktur.
  ... dunyabiryalan
 9. 9.
  Her fetöcünün nurcu olması her nurcunun fetocu olmaması hahahah al birini vur ötekine ikisini birden de bir tüm cemaatlere hepsi fetö türü oluşumlardır tabi buna ancak fetö kadar palazlandiklarinda şahit olabilirsiniz o ayrı. Hepsi bidat yuvası hepsi şeyhleri ilahlastirma yolunda ilerleyen topluluklardir. Halk artık daha hızlı bu topluluklara dahil oluyor. Nurcularin izinden gittikleri saidi nursi nur talebelerinin cennetlik olduğu iddiasindadir risalelerinin Kuranin geldiği yerden geldiğini soylemistir. Dahasi amerika sevicidir kimin desteklediği de belki olduğuna göre diyecek bir şey kalmadı. Kuran yeter arkadaşlar. cemaat aramaya gerek yok.

  Edit t9
  2 -2 ... azref
 10. 10.
  bir de kuran yeterciler tarikatı var tabi. edip yükseldir, caner talasmandır saçma sapan şeyler yazan adamların olduğu. onlar da bi ayrı kafa yaşıyorlar zaten. ama siz çok masumsunuz dimi size laf yok. kuran yether ağbi. he aq he.

  said nursi hakkında:

  “said’in müridi, bir havariler ormanı. yekpare ve kesif. ağaçlar kaynaşmış birbirleriyle. ve bağrında adsız bir uğultu yükseliyor… bir fırtına rüzgârına benzeyen nur risâlelerinin zaman zaman boğuk, zaman zaman heybetli yankısı.

  “said, dağbaşında vaaz eden bir mürşid. hor görülenler, her şeyini kaybedenler, mukaddesleri çiğnenenler ona koştu akın akın… nass’ların yalçın duvarları arkasından geliyordu bu ses, târihin içinden geliyordu: kabuğuna çekilmiş yüz binlerce insanı uyandırdı. bu hayalî insanlar o konuştukça gerçekleşti. yâni, nurculardan önce kelâm var.

  “o konuştukça, laikliğin kartondan setleri yıkıldı birer birer. kentle köy, çağdaş uygarlık düzeyi (!) ile anadolu, tereddütle inanç… karşı karşıya geldi.

  “nurculuk, bir tepkidir. kısır ve yapma bir üniversiteye karşı medresenin, küfre karşı îmanın, batı’ya karşı doğu’nun isyanı. her risâle bir çığlık, şuuraltının çığlığı. zulmün ahmakça taarruzu olmasa, bu münzevi ses böyle sayhalaşır mıydı?

  “tanzimattan beri her hisarı deviren teceddüt dalgası ilk defa olarak nur kalesi önünde geriler. bu emekleyen, bu kekeleyen yığın, devrim yobazları için bir yüz karasıdır. düşünmezler ki kendi yüz karaları bu. nurcuları yok farz etmek, gaflet. nurcular adalarında kendi hayatlarına devam edebilirler. ama kökünden kopmak kimseye mutluluk getirmez. aydının görevi fildişi kulesini yıkarak bu mazlum kitleyi muhabbetle bağrına basmak, acısını anlamaya çalışmak.

  “said-i nursî, bir kavga adamı. yalçın bir irade, taviz vermeyen bir mizaç, tefekkürden çok iman.”

  (bu ülke)
  -2 ... kazangap