bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  bu geri kalmışlığın sebebi batı tarafından birbirlerine kırdırılan mezheplere ayırılan ve dini olgudan uzaklaştırılan müslüman ülkelerdir.islamiyeti tam manasıyla yaşamalarına izin verilmeyen ve yobaz olarak damgalanan insanlardan pek bir şey beklemek mümkün de değildir. çünkü bizim ülkemizde aydın geçinen insanların insanların inançlarıyla uğraşmaktan başka bir işleri olmadığı için bir arpa yol alamamamız bunlara sebeptir.
  8 -6 ... gelberiyargelberi
 2. 1.
  her aydını din düşmanı sanan yobazlarla aynı kefede durur bunlar.
  9 -1 ... tavushavasi
 3. 2.
  aydın olmaları yobaz olmalarına engel olmayanlardır. yobaz; Bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan kimse * olduguna göre, bu aydın gecinenler de her müslümanı yobaz olarak görmeye körü körüne bağlı olduklarına göre kendileride yobazdır.
  5 -1 ... tatlı su levregi
 4. 3.
  (bkz: dinini savunan muslumanin yobaz muamelesi gormesi)
  -1 ... yahusak
 5. 4.
  sen benim karşımda olarak biliyorsun ki ben de senin karşındayım derken, ikimizin de döndüğü yönün yanlış olma ihtimalini unutuyor olabilir miyiz diye akla gelmeyen sorunun müsebbibi başlık.
  ... basroldeki figuran
 6. 5.
  bunlar müslümanlığı mağdur edebiyatı sanan, karşıtından beslenen bir -anti- ideoloji sanan veya böyle sanılmasından çıkarı olanların kafasında oluşturduğu hayali tiplerdir.

  her müslümanı yobaz sanan aydın veya cahil bir tane kişi yoktur,

  batı dünyasından gösterilebilecek örnekler dahi hemen hemen bizimkilerle aynı -herkes bize düşman- kötüniyetiyle söylerler bunu.
  1 ... sıpa
 7. 6.
  (bkz: kendini aydın sanan cahiller)
  ... pideci
 8. 7.
  +eşhedü..
  -sus yobaz!
  3 -2 ... karin
 9. 8.
  Bunlar birileri tarafından fazlasıyla şişirilmiş baloncuklardır.
  3 ... morticia
 10. 9.
  Türkiye'de laik olmanın dinsizlik olduğunu düşünen yobazlar ile aynı kefeye konulabilecek insanlar...
  1 -1 ... karluk12