1. 1.
  memleketim insanının yaşadığı kavram kargaşasına en büyük misallerden birisidir. toplum içerisindeki bir kesime göre, bir şahıs "müslüman" olduğunu söylüyor ve belli ediyorsa kesinlikle "yobaz"dır; fakat burada gözden kaçan bir husus var ki "yobaz" kavramı yanlış bir fikre ve inanca körü körüne bağlanan ve yanlışlarını göremeyen her yanlış fikrin mensubuna atfen kullanılmalıdır. elbette ki bu kavramın müslümanlar üzerine atfedilmesinin sebebi de yine yobaz müslümanlar olmuştur. bir müslüman ise asla "yobaz" olamaz-olmamalıdır. müslüman çağın değişen koşullarına göre anlayışını yenilemelidir; dikkat edilmesi gereken husus ise "islâm yenilenmez, anlayış yenilenir"... islam göz ise anlayış ise gözlüktür...
  4 ... anti illumination
 2. 2.
  kusursuz olan islamdır,müslümanlar değil.
  2 ... vito andolini
 3. 3.
  her müslümanı yobaz sanmak zaten yobazlıktır .

  kafir yobazlar gibi

  laik yobazlar gibi

  türevleri pek çoktur saymakla bitmez .
  ... tiamat
 4. 4.
  önyargıdan mütevellittir. zira ateistler önyargılıdır, müslümanlara soru sorarlar, ama cevabını beklemezler. çünkü cevabını kendi kafalarında oluşturmuşlardır zaten. sadece ateistler değil, hristiyanlar, museviler.. her neyse işte. yobazlık bir şeye körü körüne bağlanmaksa bağlanan herkes yobazdır.
  9 ... bahar renkli kus
 5. 5.
  ateistlerin düşüncesinin özüdür. her müslümanı yobaz diye nitelendirmek yobazlığın daniskasıdır ki zaten bu önyargıda bulunan kişi sözde kendine inançsız dediği halde 'her müslüman yobazdır' inancına körü körüne bağlıdır. her zaman söylediğimiz gibi kendileriyle çelişiyor bu kafirler(inkârcılar).
  7 ... googlea feedbackgonderen adam
 6. 6.
  tamamiyle yanlış ve hatalı sanrıdır. bişeyleri zannetmeyin, iyice araştırıp öğrenin...
  ... torunusamil