bugün

sevgilimin yemin törenine gittiğim zaman bana aldığı tişörttür. * *

edit: benimki komandoymuş. *
Silahlı kuvvetlerdeki sınıfsal üstünlük tartışmasının penyelere taşındığını gösterir söz öbeği.

Biz de yaptık zamanında. Tatlı tatlı kızıştırdık ortalığı. Ama tişörtü giyen arkadaş olayı biraz abartmış o ayrı tabi.

Kaldı ki mantık açısından son derece yerinde bir önermedir, zira ülkemizdeki jandarma personel sayısı mevcut dişi sayısına oranla oldukça düşük olduğundan, çoğu hanım kızımızın açıkta kalması son derece olasıdır.

Hatta bazı sınıflarda bu oran onbinde birlere kadar düşmektedir.

Asıl aklıma gelen soru şu, eğer birşeyin az olması onun kıymetini ters orantılı olarak artırıyorsa o zaman levazım veya ordonat er ve erbaşları bulunmaz hint kumaşı paritesinden mi işlem görüyorlar? Eğer bu doğru ise vay piyadelerin haline.

(bkz: sevdiğinizin piyade olma olasılığı)
"ben varmam inekliye
yogurdu sinekliye
allah nasip eylesin
omuzu tüfekliye"

diye türkü tutturmus genc kizimizin yazik ki ögrenmesi gereken gercek.
jandarma karakolları önünde donlarını karakola doğru sallayan ve yanlışlıkla dışarı çıkacak bir askere anında saldıracak olan kızları üzecek bir hadisedir.
antitezi de vardır bunun:

Tenekeden baca olmaz,`
Jandarmadan koca olmaz.
Olursa topçudan olur,
Sabah akşam durmaz vurur.
doğrudur.
çünkü Tsk bünyesinde jandarma genel komutanlığı dışında, 3 farklı temel komutanlığın altında, onlarca sınıf vardır. o yüzden mantıklı önermedir. bunun dışında gerçekten de, yani harbiden de, yani sonuna kadar inanarak söylemek istiyorum ki,

(bkz: her kızın sevdiği jandarma olamaz) *
başka bir alternatifi de şöyledir.

kiremitten baca olmaz
jandarmadan koca olmaz
olacaksan piyade ol
küt küt vurur hiç yorulmaz.
türk askerinin gazla çalışmasına en büyük örnektir. yürüyüş kararı olarak da saydırırlar bunu. orijinali komandodur. zaten piyade bile olsa bizim askerler komando olmaya meraklıdır. piyadesi de, ordudonatımı da gidip komando beresiyle resim çektirir, hatıradır tabii. kazancı bile olsa mavi bereli, bazukalı resmi vardır. gaz olmazsa bitmez o kadar gün.*
3 ay sonra sevgilimin düşeceği durum.