bugün

hdp=pkk olduğunu artık hepiniz biliyorsunuz. kürtlerin de %95'i hdp'ye oy attığına göre ??
Her kürt elinde ak47 ile dağa çıkmıyor, kimisi sokakta 1 lira isteyen tırrek, kimisi yılbaşında taksimdeki kadın tacizcileri, kimisi turistik alanlarda tecavüzcü, kimisi otopark değnekçisi, kimisi kaçak elektrik kullanıcısı, kimisi üniversitelerde pkk propagandası yapan ''öğretmen''.
Yetiştirildiği şekle göre değişkenlik gösterir. Ağaç yaşken eğilirse dağa gönderilir. Vatan millet sevgisiyle büyütülmüşse o dağda eli silah tutan mehmetçik olur.
Hayır hepsi değil. Bi kısmı akpli. Hdpkklı olmasından sa akp li olması bin beş yüz kat iyi.
Katılmıyorum .
bölücü diyip genelliyorsunuz ya kürtleri, bölücülüğe vesile oluyorsunuz haberiniz yok; denilesi hede
not: mevzu akan kanda değildir, mevzu zihniyettedir. her kürt bölücü değildir...
bölücü diyip genelliyorsunuz ya kürtleri, bölücülüğe vesile oluyorsunuz haberiniz yok; denilesi hede
not: mevzu akan kanda değildir, mevzu zihniyettedir. her kürt bölücü değildir...
kürtler, bugün ortadoğu cehenneminden kanada'ya gitse orada da terör örgütü kurarlar.
Evet bu söylem beni de PeKeKe'li yapar.
Az önce düşünüp yaptığım çıkarım. Şöyle düşünelim:

Bu kürtler olası iç savaşta kimi tutacak onu öğrenmemiz gerekiyor öncelikle. Daha geçen iki teröristin tunceli de öldürüldüğü olaydaki tunceli halkı istediği kadar biz pkk lı değiliz diye gezsin hepsi terörist yandaşı ve potansiyel pkk lıdır. Biraz daha rüya alemimizin derinliklerine gidersek Kürdistan kuruldu diyelim, Emin olun ki %80-%90 basıp gidecektir. Geri kalanlar ise ya alışılmış düzenini bozmak istemediğinden gidecektir ya da gerçekten türkiye cumhuriyeti vatandaşı gibi hissetiğinden dolayı.

Böyle baktığımız zaman her kürdün potansiyel pkk lı olduğunu, çok az bir kesimin ise türkiye cumhuriyeti vatandaşı olduğunu anlayabiliriz.
bir kürt pkk ya sempati duymuyorsa hdp ye bdp ye sempati duymuyorsa kürt değildir. kendini kürt sanan ermeni , pers , arap falandır. her kürt üniversitede cam indirir , otobüs yakar. bunları gördük ve görmeye devam ediyoruz. kimse "yok onlar çok iyi" "yok onlar devrimci" demesin. kürdistan için istanbul da kız yakmak , ege de öğrenci öldürmek , anafartalar da , kumrularda , taksim de bomba patlatmak nedir ? algı operasyonlarına gelmeyin. bunların hepsi pkk lıdır.
Zaten %90 ilişkisi var pkkyla ama dağa çıkmaz eylem yapmaz yapmak isterse nereye gideceğini iyi bilirler.
işte böyle düşünen siyasiler ve onlar ne söylerse doğru diyenler yüzünden böyle bir durum var ne yazık ki. bu genellemeyi yapmadan evvel, aynaya bakmak lazım, iğneyi de kendimize batırmak lazım.

bizler bu insanları öteledik, kimliklerini, dillerini, kültürlerini yok saydık. kürtçe konuşanı cezaevine attık, "ben kürdüm" diyene uzaylı muamelesi yaptık. kuyulara attık bu insanları, köylerini bombaladık, jitem denen bir oluşum yüzünden faili meçhuller ülkesi olduk. 20 yıldır insanlar, yakınlarının akıbetini merak ediyor, kemiklerini bile bulsalar sevinecek duruma gelmiş durumdaki insanlara hala "her kürt potansiyel pkk lıdır" deniyorsa, bölgede yapılan provokasyonlara çok da kızacak halimiz olmamalı.

hala jitem'e özlem duyanlar, abdullah çatlı denen tipi özleyenler var bu ülkede. ama hala ve hala akıllanmış değiller. pkk denen örgütü bu tip eski düzenin doğurduğunu, hala eskiye özlem duyup kanla, öldürerek bu terörü bitireceğini sananları gördükçe bu ülkeye barış falan geleceğini sanmıyorum. pkk'nın neden doğduğunu idrak edemeyip evlerinden, iş yerlerinden terörü bitirmek ne kadar kolay öyle değil mi?

batı'da ölünce "direnişçi, doğu'da ölünce "terörist" yaparsanız insanları bu genelleme yerini bulur. gezi eylemlerinde sosyalist, doğu'da gösterilerde de faşist olanlar olduğu müddetçe kürtler kendi kendilerini yönetmek isteyecektir.

ayrıca, bu lafı edenlerin askerde şehit düşen kürt askerleri, ve daha 1-2 ay önce bölgede kafalarını ateş edilerek şehit edilen askerlerden birinin kürt olmasını hiç ama hiç umursamamaları da artık normal geliyor bana.

önce aynaya bakacaksınız, sonra iğneyi kendinize batıracaksınız; en sonunda da böyle genelleme yapmanın bölge insanının üzerindeki etkiyi gözlemleyip "bu ibneler" diye konuşup yüzünüz kızaracak. tabi hala yüzünüz varsa. pkk'dan kurtulmak için ışid denen vahşiler sürüsünün kucağına oturmayi bile marifet sananlar acaba bir gün kafalarını ellerinin arasına alıp düşünecekler mi?
her kürt pkk lidir. eğer pkk yi düşman edinmiş bir kürt varsa lütfen kromozomlarına tekrar bakınız.
doğruluğunu görmemek için fazlaca saf olunması gereken önerme. zaten kardeş edebiyatı yapa yapa bu durumlara gelmedik mi?
tansu çiller in devlet yönetimindeyken dile getirdiği bir cümlede ;
''2020 li yıllarda ülkemizde kürt nüfusu,türk nüfusunun üzerine çıkacaktır'' sözünden yola çıkacak olursak ve bununda gözle görülür şekilde gerçek olduğuna eminim,gün gelecek belki de biz ülkemizi geri kazanabilmek için aynı şekilde dağlara çıkacak ve gerilla olarak savaşacağız.
üst paragrafta dile getirdiğim cümlelerden kesinlikle kürtlerin kendi topraklarını kazanmak yahut kendi bağımsız ülkelerini kurmak için savaşmalarının haklı olduğunu kast etmiyorum.ama o insanların beyinleri bu şekilde söylemlerle yıkanıyor diye düşünüyorum.
ayrıca kişilerin etnik kökenleri ya da dini inançlarından ziyade,onları bu yanlış yola sürükleyen insanların düşünceleri üzerinden yaptıkları eylemleri bir topluluğa mâl etmek oldukça yanlıştır.
her kürt bir terörist olmadığı gibi,her pkk li kürt değildir.amaçları sadece güzelim ülkemizi bölmek olan dış etmenlerin türk-kürt diyerek bizi bölmeleri ve bu amaca da muvaffak olmaları; yüksek seviyede eğitim görmüş insanların bile bu cümleyi kurmasına sebep olmuşsa vay ki ne vay halimize.
şoven domuz insanlar söyler. turk solu yazarı gökçe fırat gibileri sözgelimi.
kendimize aynadan bakmak yerine , bir bankın önüne oturup bakmayı ne zaman deneyeceğiz? , diye merak etmekteyim.

pkk'lı diye adlandırdığımız kürt'leri pkk'lı olmaya bizler zorlamıyor muyuz? nasıl mı ?

cok fazla ifade edilen seylerden bahsetmemiz yeterli aslında..
bugün kürt bir vatandaşı kürt olduğunu ögrendiğimiz an insan dışı varlık gibi davranıyor isek , o kişi pkk sempatizanı olmakta haklıdır. (bu çok küçük bir örnek)

kürt olduğu için köylere baskın yaparak o'nlara zulm ediyorsak pkk destekcisi olması normal. ( acık acık yazmak ısterdım zulmun nerden ve kım tarafından , nasıl yapıldıgını fakat yasa dısı durum oluşturma ıhtımalı cok yuksek oldugundan kesıyorum bı cumle ıle.)

her neyse..aslında her kürt pkk'lı dır diyen birine ; ğlkemde tecavuz olaylarını yaratanların yüzde doksanı türk. bu durumda her türk cinsel sapık mıdır? , diye cevap vermek istiyor ve kendilerini banka oturup düşünmeye tevşik ediyorum.
her insan potansiyel pkk'lıdır'a kadar sündürülebilecek saçma önerme. bu aralar çok sık yapıyorum bunu ama elden bir şey gelmiyor:

(bkz: akıl)
(bkz: fikir)
ağzından çıkanı, kulağı duymayan bünyelerin dile getirdiği safsatalardan biridir.

bunu söyleyip; ardından da "aman provokasyona gelmeyelim" demek ise tam bir kara mizah örneğidir... yazık!
(bkz: her turk potansiyel tecavuzcudur)
her milliyetçiyi faşist görmekle aynı doğrultuda olan,fakat nedense ondan kat kat daha fazla tepki gören olay.
(bkz: her türk solu yazarı potansiyel faşisttir)
türk solunu temsil ettiğini düşünen örümcek kafalılardan birinin söylemidir. eminim ki, kürt olup kürtçü olmadığım için bu fikri benimsemiş insanlardan daha türk ve daha şerefliyim. çünkü ben de aynı bayrak altında aynı marşla duygulanıp, gururla eşlik ediyorum ve devleti bu saçma tespitlerle karşıtırmak halkı doldurmak yerine kime nasıl doğru bilgi verilir insanlar orta yolu bulur diyorum ve ben bu günü değil yarını düşünüyorum! özne olarak ben kullandığıma bakmayın ben değil bunu yapan kürt, çerkez, laz... çok çok insan var. bu densizliklere fırsat vermemek elden gelecek tek şey.
pkk adlı it sürüsüne de bu şekilde iş atan vatandaşlar az olsa da var bırakın onlar öyle orgazm olsunlar. elbet bir gün gerçekten seven çıkar. mastürasyon yapmazlar o zaman.
büdüt: harf *
(bkz: her kurt vatandasi pkk sempatizani zannetmek)
her türk de potansiyel turist tecavüzcüsüdür diye bokunu çıkaralım madem. genelleme yapılarak bir halkı terörist ilan etmek ancak faşizm ile adlandırılabilir. faşoluk ve ırkçılık da bazılarının övündüğü eziklikler olduğuna göre hiç şaşırılmayan başlıktır.