bugün

her yerde karşımıza çıkıp her konuda bir şeyler bildiğini ispat etmeye çalışan sıkıcı, itici adamlardır. astronomiden tut jeolojiye kadar her konuya vakıftırlar. bir de bir şey satın alıp sevindiğinizde, bilmem nerede bu daha da ucuz ama zaten kimse almıyor ayaklarındadırlar. okullarını bitirememiş boş adamlardan çıkar bunlar genellikle. okumakla adam olunmaz savını ispata çalışıp cahilliklerini ört-bas telaşındadırlar.
oldukları toplumda o konunun uzmanı kişiler bile olsa bunlar konuşurlar hep.
öz güveniyle kendinizi salak saçma görüşlerini bile benimser bulmanıza neden olur.
an itibari ile içinde bulunduğum iğrenç toplantıda yanımda bulunan bıyıklı adamın yaptığı saçmalıktır.

yüzünü kendime çevirip " ulan mal bir bok bilmiyorsun" akıllı ol demek isterim. ama diyemem.
Hiçbir zaman hatalı değillerdir. Onlar ne diyorsa doğrudur. Sizin dediklerinizin bir önemi yoktur böyle kişiler için. Ya da bilip bilmemesine gerek yoktur. Konuşur, sadece konuşur.
Hicbir sey bilmiyor olmasindan kaynaklaniyordur.
ahkamcı amcadır.lafa şöyle başlarlar.geçenlerde bir gün.ya da yıllar önce siz bilmezsiniz.gibi gibi.
Bunlar genellikle "ben insan sarrafıyım" olur. Ya biriniz de insan sarrafı olmayın be allahsızlar biriniz de ben safım beni kandırmak çok kolay diyin. Sonra bu melisler nerde, bu pelinsular nerde diye ağlarsınız. Korkutuyosunuz kızları...
kesmeyim diyorum ama tutamıyorum kendimi.
güncel Önemli Başlıklar