1. 1.
    Ekşi sözlük ve Uludağ sözlük başta olmak üzere diğer sosyal medya hesaplarında da görülebilecek eylemdir.

Çukur denilen dizi yokken bu ülke güllük Gülistanlık mıydı ?

Bu eylemi gerçekleştiren insanlar gerçeklerden uzak, geçici çözümlere sirayet eden basit düşünceli insanlardır. Olaylara tek bir açıdan bakar ve diğer yönleri göremezler. Bundan dolayı her olayda çukur dizisinin sebep olduğunu düşünür.

Dizilerden silahı çıkaralım, uyuşturucuyu çıkaralım, küfür zaten Yok, cinsellik yok. Eee dizilerde ne anlatılacak? Teletabileri izleyelim? Yok ya bu aptallar bu sefer de teletabileri suçlar, illuminati hacı diyerek.

Ben dizilerde her şeyin tüm çıplaklığıyla gösterilmesini istiyorum. Çünkü diziler bir eğitim kurumu değil. Tamamen eğlence amaçlı ortaya çıkarılan ürünlerdir.
    -1 ... eski bir ruya
  2. 2.
    Eğer bir insan diziden etkilenerek suç işliyorsa sorun tamamen o insandır. O insanın o hale gelmesine sebep olan ailesidir, sorun. Onu eğitemeyen devletindir.( Öğretmen diyemem zira şimdiki eğitim sisteminde öğretmenin öğrenciyi ahlaklı bir insan yapma yetkisi yok)
    ... eski bir ruya
  3. 3.
    Bu tip insanlar fuları ile dizi-film izlerken sansürden dolayı çok şikayet eder. Ancak bu nasıl çelişkidir ki aynı kişi gider çukur dizisinin toptan kaldırılmasını ister. Eeee yarram, sen bırak sansürü direkt benim izleme hakkımı elimden alıyorsun. Bu nasıl bir çelişkidir, aymazlıktır Yarabbi...
    ... eski bir ruya
  4. 4.
    22 yaşında ailene karşı gelebilecek kadar gözün döndüyse bunun suçlusu dizi değildir. Sen bunu zaten yapacak kadar düşük profilli birisin. Bu yaptığın aptallığa bir kılıf bulmuşsun kendi vicdanını rahatlatıyorsun. Çünkü sen yıkık, ezik ve bitik birisin.
    -1 ... eski bir ruya
  5. 5.
    Yabancıların yaptığı aksiyon film ve dizilerin köpeği oluyorsunuz, türk film ve dizi sektörüne bok atıyorsunuz. "Bizde niye böyle filmler yok?" Diyerek. Haklısınız keşke olsa ama... Böyle iblis ruhlu fetöcü orospu çocukları insanların aksiyon dizi-film yapmasına izin mi veriyor? Hemen rererö.
    -1 ... eski bir ruya
  6. 6.
    Yaşadığınız her olayı bir diziye filme bağlamayın. Bir film veya diziden etkilenen insan daha birey olma vasıflarını gerceklestirememis bir mahlukattır. O an ailene karşı geldiyse belki de böyle olması gerektiği içindir.
    -1 ... eski bir ruya
  7. 7.
    Bu konuda ihtisasım var. Deli yürekten başlayarak bugüne kadar ne kadar silahlı mafyalı öldürmeli dizi varsa izledim.

Çukur dizisinin sıkıntısı şu.

Güpegündüz istanbulun ortasında meydan savaşı yapılıyor. Yüzlerce mermi atılıyor. insanlar sanki insan değil de kartondan hedefler gibi vuruluyor. Polis yok.

Mesele dizi değil mesele ergenlerin ben adam da öldürsem, hırsızlık da yapsam bize kimse karışmaz algısı geliştirmesi.

Suç dizisi yaparsın burada sıkıntı yok. Ancak hukuksuzluğu meşrulaştırmak başka bir şey.
    3 ... ali candan
  8. 8.
    Bide şu açıdan bakın bu başlığın açılmasının sebebi de çukur dizisi. Yani çukur dizisi yasaklansın
    2 -1 ... uzay muhtari
  9. 9.
    Dizideki insanlarını gerçekte ölmediğini, o insanların para kazanmak için orada bulunan oyuncu-figüran olduğunu anlayamacak adam bu dizi olmasa da gider birini öldürür. Arkadaşlar bu dizinin gerçek hayatla alakası olmadığını anlayamayan insan ancak 7-8 yaşında olur.

Ülkedeki cehaleti ve varosluğu bu diziye bağlayarak olayların asıl sebeplerinden uzak kalıyorsunuz. Bağlamdan kopmayın. Lütfen olayın aslına bakalım ve bu tip serseri tipli insanları bu bitik hayattan kurtaralım.

Sorun dizi değil, varoş, fakir, eğitimsiz, yalancı, iki yüzlü ve kötü kalpli insanların çocuk yetiştirmesidir. Bu insanların çocuklarına etik ahlak, evrensel ahlak gibi kavramları aşılaması namümkün.
    -1 ... eski bir ruya