bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. ?.
    oldugu takdirde, üniversitelerin ne hale geleceği merak konsudur.
    1 -1 ... nickimle değil entrylerimle hatırlanmak isterim
  2. ?.
    zaten var olan bir durumdur denilebilecek cümle. yalnızca misafir defterine bi imza atmanız yeterli olur.
    1 ... sozlugesozlukdiyenyazar
  3. ?.
    her üniversiteli iş bulacak mı diye cevap verilesi önermedir.
    4 ... qb1903
  4. 1.
    "insanla sınırlı kalacak mı, yoksa yine eşekler de devam edecek mi?" sorusuna cevap verilmesi beklenmektedir.
    2 ... nilll
  5. 2.
    ülkemiz eğitim sisteminin sayesinde yaşanmakta olan durumdur.Misal son yıla baktığımızda ygs'ye girip lys' ye girmeye hak kazanmıs öğrenciler de dahil olmak üzere ikinci bölüm yani lys sınavına yapılan başvuru yediyüzbindir. işin ilginç olan yanı ise kontenjanın sekizyüzbiz olmasıdır.iste bu yüzden hiç yadırganmayacak bir söylemdir.Avrupa ülkelerinde kaliteli, bilgili eleman yetiştirmek amaçken bizde sadece üniversite bitirttirmek amaç, avrupa ülkelerinde ülkemize oranla çok az sayıda üniversite bulunurken bizde her geçen gün üniversite yapılmaktadır.Sonuç olarak ne olacak bu ülkenin hali efendim ?
    1 ... anilarici
  6. 3.
    külliyen yalan.
    2 ... ucuk karakter
  7. 4.
    külliyen doğrudur. eğitim sistemi, sınav sistemi ve akabinde açılan vasıfsız üniversiteler, her yıl artırılan kontenjanlar bir arada düşünüldüğünde; isteyen herkes üniversite girebilmektedir. he girersin de nereye girersin orasını bilemeyiz. girdin ne olacak? orasını başbakan bilmiyor ben nerden bileyim, demi?
    ... rockman800
  8. 5.
    her üniversite mezunu olanın iş bulması gibi bir kaide olmadığı ülkemizde hiç de yabana atılmayacak bir açıklamadır. aynı cümle içinde geçen açıklama gibi.
    ... dahasidawar
  9. 6.
    ayrıca bu da var (bkz: mazot 1 lira olacak)
    ... emperyal
  10. 7.
    rüyamda bile görsem inanmayacağım bir durumdur.
    ... blacken