1. 1.
  cem uzanın seçimlerde vaad olarak kullandığı saçmalık
  ... dr rocco amca
 2. 2.
  gereksiz şeyler diye bir başlıkta yer alması muhtemel örneklerdendir herkes üniversiteye gitsin o zman herkes mühendis işletmesi doktor olsun ama kim araba tamir edicek kim komi olacak kim hamallık yapıcak kim söför taksici olacak bence üniversite değil meslek eiğitim agırlastırılmıs bir eğitim sistemine gecilmeli herkes işinin ehli herkes sevdiği işi yyapan insan olmalı elindekini doğrultamadan yeni bir üniversite acmanın getirisi nedir? veya zorunlu egitim 15 yılmı olmalı diye isyan ettiren durumdur.Düşünmeden sallamdır cem uzan gibilerin söyleyeceği kafatasının içinde beyin yerine kıymalık et olanların inanacağı durumdur.
  ... 6 parmak klavye
 3. 3.
  daha gelişmiş versiyonu için :

  (bkz: her sehire iki universite)
  ... onurkul
 4. 4.
  her sene milyonlarca issiz yavrucak.
  -1 ... like a bird
 5. 5.
  liselere üniversite tabelası asalım, içini dolduracak ne öğretim görevlisi ne de öğrenci bulalım, sonra bir gün bir şey başımıza kakılacak olursa "ama biz her ile üniversite yaptık tamam mı?" şeklinde kendimizi savunabilelim mantığı içeren söz.
  ... filozofil
 6. 6.
  (bkz: her ile işsiz üniversite mezunu)
  1 ... mzfcagri
 7. 7.
  dolaylı yoldan acı çeken insanları çoğaltmaktır ,üniversite mezunu işsizler en çok acı çeken insanlardır şüphesiz ,cem uzan ın düşünmedn vaadlerde bulunduğunun kanıtıdır ,bu gidişle cem uzan herşeye bir milyona sahip olabileceksiniz gibi vaadlerde de bulunabilir, bu potansiyel var onda inanıyorum kendisine.
  ... joker da
 8. 8.
  (bkz: diplomalı amele)
  1 ... cavit
 9. 9.
  (bkz: her mahalleye bir milyoner) tadında bir politika. üniversite mezunlarını istihdam edemiyosan istersen her köye bir üniversite aç bi boka yaramaz.
  ... son of the sun
 10. 10.
  kalifiye işsiz gibi terim doguracak olaydır.
  1 ... gizli ozne