Advertisement

 1. 1.
  Hırsızlık, yolsuzluk, rant, kul hakkı, talan, torpil, adam kayırma, çocuklara tecavüz gibi her haltı yedikten sonra dindarlık taslamaktır.

  He deyip geçin.
  9 -2 ... alkolik oldum
 2. 2.
  kâbe dönüşünde, gümrük memurunun "fazla mal varmı hacı abi?" sorusuna verilen cevapla, hacılığın tüm vasıflarını kaybeden değerli insanlardan kurulu güzide ülkemde yaşayan milyonlarca insanı tanımlayan güzide söz dizisi.
  ... keshberfo
 3. 3.
  Müslim olmak farklı, mümin olmak farklıdır. Müslim olmayanın sadece imanı kendisini kurtarmaz. Amel olmadan inanç sahih olmaz. Bir adam habire Kur'an'a aykırı hareket ediyorsa, hayatının her bölümünde bunu yapıyorsa, geçmiş olsun yani. Müslüman falan değildir.
  ... ahmed can zehir
 4. 4.
  Allah'a hükmünde, kanun koymasında ortak olup, müslümanim demektir.

  Müşrik hezeyanidir.
  1 ... gaiptengelenadam
 5. 5.
  Aynen içki içer, zina yapar, abdest almaz, namaz kılmaz, kalp kırar.. sonra “ben inanıyorum len” bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ?

  ikiyüzlülüğün sonucudur. Bir de sen değilsin diye seni yargılarlar ya “dinime söven müslüman olsa” hesabı..
  2 -2 ... motorlari maviliklere
 6. 6.
  Müslümanlara din dersi vermeyin.
  vermeye kalkmayın. güven verin.
  1 ... ruzhan
 7. 7.
  • Nisa Suresi, 140. ayet: O, size Kitap'ta: "Allah'ın ayetlerinin inkar edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğinizde, onlar bir başka söze dalıp geçinceye kadar, onlarla oturmayın, yoksa siz de onlar gibi olursunuz" diye indirdi. Doğrusu Allah, münafıkların ve kafirlerin tümünü cehennemde toplayacak olandır.

  bilin bakalım kimden bahsediyor...
  1 ... torunusamil
 8. 8.
  Her müslümanın yaptığıdır.

  Her haltı olmasa da birçok haltı yerler ve sonra da kendi içlerinde rasyonalize ederler. Bu rasyonalize etme eylemi bazen dış kaynaklı da olur, zira her türlü halta fetva veren hoca vardır yeterince araştırılırsa *.

  Burada kabahat müslümanların değildir. 7. yy'da yazılmış bir kitaptan ahlaki değerler, yaşantıya yönelik yönlendirmeler ve düsturlar çıkarmanın; bunları evrensel ve zamandan bağımsız diye satmanın sonucudur. Olmaz arkadaş, istesen de olmaz. Sonra sevgilini öpüp suçluluk duygusuyla kıvranırsın. Porno izlersin, mastürbasyon yaparsın yine suçluluk. Kredi çeker ev alırsın "Allah affetsin" yine suçluluk. Yapacağını yine yaparsın yani, çünkü toplum içinde yaşamak bunu gerektirir. Hırsızlık yapmazsın, adam öldürmezsin, çağdaş yasalardan korkarsın daha çok. Yani bir tamam dört başı mağmur bir dinsiz gibi yaşarsın *.

  Gel kardeşim, suçluluk yedi bitirdi gençliğini. Bırak bu ortaçağ saçmalıklarını. Oku * *
  ... yanlissa yanlis de
 9. 9.
  "müslümanım" diyenlere bakıp islama düşman olmakla aynı ayardadır.

  müslüman başka, islam başkadır. özünde müslümanın islam olması gerek o ayrı mesele, fakat bunlara bakıp islamı yargılamak akıllı işi değildir.
  ... radiolarian