bugün

kendi paralarını harcayan insanlardır.

edit, başlığın çok fena başıma kalması.
tanım: mizah dergilerinin sesi muhalif olduğu için akıllı gülerken düşünmek isteyen insanlardır.
sıradan değildir, özenti değildir.. herkes yapamaz işin güzel yanı da budur.

muhtemelen bu ani ve gereksiz çıkışının altında da politik nedenler, kuyruk acısı, muhalif ses yatıyor.. geçmiş olsun ne diyeyim..
mizahı anlamış insanlardır. paralarını içki sigara yerine bunlara yatırırlar.
gülmek için paraya kıyan insanlardır.şahsen para sıçtığım için yapmakta sakınca görmediğim eylemdir. her hafta uykusuz alırken 10 lira vermekte, geriye kalan 8 lira 50 kuruş ile de kıçımı silmekteyim. *
Bir köşe yazarının sayfalar dolusu yazarak anlatmaya çalıştığı olgunun tek karede çizgiler ile bir defada anlatabileceğini ve buna bağlı olarak da karikatürün gücünü kavramış insanlardır.

Belki içinde gayet basit çizgiler ve espiriler de vardır, lakin karikatürü çizmek, bunun içine ince zeka ürünü espirileri yerleştirmek her babayiğidin harcı değildir.

Bu ülkede Cem Yılmaz'a gülemeyen, neden gülündüğünü de anlamayan gerzekler de yaşamaktadır.

Gülmeyi ayıp zanneden, her boka somurtan ve her dakika ciddi olmayı marifetmiş gibi göstermeye çalışan nemrut suratlılardır bunlar. Hiçbir zaman mutlu değildirler ve asla da olamayacaklardır. Mutlu olanları, gülebilenleri de içten içe kıskanır, her fırsatta bok atmaya, küçük düşürmeye çalışırlar.

Nasrettin Hoca gibi bir ulvi şahsiyete sahip bu millet zaten onları hiçbir zaman arasına almaz.
(bkz: cem yılmaz)
(bkz: selçuk erdem)
(bkz: erdil yaşaroğlu)
lokum gibi veletlerdir.

şimdi bir hesaplayalım;

penguen 1,5 lira
uykusuz 1,5 lira
leman ? lira(almıyorum)
fermuar ? lira(almıyorum)

toplam 3 lira. 4 haftadan aylık eşittir 12 lira.

kısacası aylık verdiğim 12 lira da hepsine helal olsun.
dergi almayıp bu insanların aldığı dergilere dadanan veya yine dergi almayıp karikatürleri internete düşünce okuyan insanlara yeğ tutulası insanlardır. hem biraz da yeni çıkan müzik grubunu desteklemek için albümünü almak gibidir olay. zira kimse almazsa çıkamaz o dergiler.
(bkz: leman ve penguen dergisi okumamak)
(bkz: allahim ne yaptim ben) *
bu kadar olumsuzluğun, can sıkan olayın içinde gülmek istemek ya da gülebilmek herkesin hakkıdır.bunu kimisi mizah dergisi okuyarak yapar kimisi farklı şekillerde. herkesin parası kendinedir, nereye harcayacağı da kendi bileceği iştir, kimseyi ilgilendirmez.
mizah dergisini ne amaçla kullandığına bağlı olarak değişir o.
eğer kişi yanıdakine, ona buna hava atmak için elinde bir mizah dergisi tutuyorsa,amaç içindekiler değil yüzeysel nedenlerse emin olun kucağında soktares ve kant kitaplarıyla dolaşıp,kitap kapaklarına göre kitap alan zihniyetten daha zavallı değildir.
mizah dergilerinin içindeki * resimlere bakarak vakit geçirebilir pekala.

mizahı, mizah takip eden bir grup zavallıyı öne sürerek kirletemezsin. mizah mizahtır, herkes anladığına gülüyor nihayetinde. nasıl felsefeyi, edebiyatı, resmi; sanatı çarptıran, gördüğü gibi anlayan bir kitlenin varlığı sanatı ve sanatçıyı düşürmüyorsa iyi mizahçıları da düşürmez.
(bkz: sazan avı)
(bkz: dandil)
(bkz: hıytırık)
(bkz: güddürük)
(bkz: hırto)
(bkz: hondol)
(bkz: zırto)

--spoiler--
http://www.duslersokagi.c.../index.php?id=556&d=1
--spoiler--
sıradan olmayan, yanaklarından öpülesi, iki laf edilesi kişiliklerdir.takım elbiseli, kravatlı, iş çantalı bi adam da aynı büfeden penguenini alır; hippi kılıklı iki kız da; ayşe teyze de mahmut amca da.
neye para verilmiyor ki onlara verilmesin.alırız kardeşim!
paranla mutlu olmak hesabı
*ok püsür her şeye gereksiz para harcayan insandan daha gerekli insandır. şayet derginin fiyatı 50 ytl falan da değildir. o zaman bu başlığı kim sıçmışır? tiesta gera mitoz bolunmeye devam mı ediyor acaba? * * *
Mizah dergisini okumayı seven insanlardır. Saygı duyulması gerekir.
kısaca açıklamak gerekirse, gülmeyi seven insanlardır. beyni olmadan eleştiriye vakit harcayan insanlardan daha makbuldürler.
her hafta mutlu olmak için fazladan bi şeyler yapan insanlardır.
verdikleri parayı o kadar espiriye o kadar emeğe az bile vermiş insanlardır. şimdi eflatunla hava atan arkadaşa sesleniyorum!
Arkadaşım bak, bunca yıl sen umut sarıkaya'nın baklava desenli çemçük ağızlı adamı oldun, yiğit özgür'ün delilerinden biriydin belkide, hatta ersin karabulut'un saç bandlı güzel kızı bile olabilirsin. şimdi soylesene, bu adamlarla eflatun çok mu uzak ha? çok mu hayattan kopuklar? ikiside gözlemci, ikiside klişeleri sorgulayan tipler değil mi? neden bu kadar ayırıyorsun? üstelik madem bu kadar kültürlü bı kadar zeki ve felsefe konusan birisisin 12 ytl dev bir emeğe yazgı'ya sanata çok gelmemeli arkadasım senin için. Ha sana şunu da söyleyelim bu her hafta mizah dergisine para veren insanlar tanıyorum o parayı vermek için eve yürüyerek gitmek zorunda kalan. ha hava yapmaya gelince, bu sözlükte ben okudum kültürlüyüm felsefe konuşuyorum ben üstünüm o dergilere gülmüyorum demek hava yapmak, sözlük bağyanlarına selam etmek değildir de nedir ha? neyse efendim bu insanlar tanım gereği akıllı insanlardır. bu insanlar otobüste felsefe kitabı okumazlar ama montla sıçmanın ne kadar da rahatlatıcı olduğunu bilirler...
hayatın keyfini çıkaran insanlardır. bu davranışı kınayan kişi bir kere olsa parasına kıyıp alsa anlayacaktır nasıl bir şey olduğunu ama böylelerini mizah sadece karikatür karakterlerinde kabul eder. almayıver onlar bir şey kaybetmez sen kayberdersin. *
(bkz: hepimiz pengueniz)
(bkz: hepimiz lombağız)
sözlükte baslık açmayı gerektirmeyecek gayet normal bir insandır.
güncel Önemli Başlıklar