bugün

"my name is maximus decimus meridius, commander of the armies of the north, general of the felix legions, loyal servant to the true emperor, marcus aurelius. father to a murdered son, husband to a murdered wife. and i will have my vengeance, in this life or the next."

"ben maksimus desimus meridius, kuzey ordularının komutanı, feliks lejyonlarının generali. gerçek imparator markus aurelius'un sadık hizmetkarı. katledilmiş bir çocuğun babası, katledilmiş bir kadının kocası. ve intikamımı alacağım. bu hayatta ya da sonrakinde."

https://www.youtube.com/watch?v=X0TcqNrA9LI
+oğlum şimdi düşün ama iyi şeyler olsun
-Tamam abi düşünüyorum
+şimdi bırak evrene güzel mesajlarını
-Abi sanırım benim mesajlar evrene gideceğine kenan evrene gidiyo hep bi darbe yiyoruz bu mk hayatında.
şimdi ananı laciverte boyadım it oğlu it.
I knew Santino was going to have to go through all this and Fredo... well, Fredo was... But I, I never wanted this for you. I work my whole life, I don't apologize, to take care of my family. And I refused to be a fool dancing on the strings held by all of those big shots. That's my life, I don't apologize for that. But I always thought that when it was your time, that you would be the one to hold the strings. Senator Corleone, Governor Corleone, something.

Tüm bu işlerle, Santino uğraşacak diye düşünürdüm.
Ve Fredo.. Fredo’da iyi olurdu…
Ama, senin bulaşmanı asla istemedim.
Tüm yaşamım boyunca çalıştım. Aileme bakmak için yaptığım işlerden dolayı özür dilemem.
Ve, kodamanların tuttuğu iplerle, oynatılan bir kukla olmayı reddettim her zaman.
Kimseye özür borcum yok. Benim seçtiğim yol bu…
Ama düşünüyorumda, Sen yapabilirdin, belki sende o ipleri tutanlardan biri olabilirdin.
Senatör Corleone, Vali Corleone falan…

http://m.youtube.com/watch?v=oJxFEOJo874
-oğlum komaya giren hasta uyanmaz, uyansa da eskisi gibi olmaz biliyorum ben...

+1988 polonya'da bir işçi 2 treni birbirine bağlarken kaza geçirdi tam 19 sene sonra uyandı. almanya'da uyuşturucu kullandıktan sonra komaya giren ve 6 sene sonra uyanan genç kız hala hayatına devam ediyor. yılmaz maden, 5 sene önce inşaatta kaynak yaparken 8 metre yüksekten düştü komaya girdi doktorlar yapılacak bir şey yok dediler adam 5 sene sonra uyandı. allah var..!