bugün

Ne sorunla gidersen git iyileştiriyor o serum. Enteresan.

Devlette zaten ölmene yakın serum takıyorlar.
şahane bir tespit. avukatların adı çıkmış. doktorlar fena, tabi istisnalar mevcut.

basıyor serumu acilde. olmadı mı yapıştırıyor iğneyi. acil durumlarda hepimiz yaptırıyoruz ama rutine dönmesi bence illa sorunlara yol açıyordur. öğretmen, doktor, polis, asker. bu dört grubu ihya edeceksin. devletin temeli, memleketin garantisi bu insanlar.

öğretmen, elit meslek yapacaksın. ne bileyim bir öğetmen gidip finlandiyayı görmeli. devlet gönderecek. kitap okuyacak. yüksek lisansı hakkıyla yapacak ve bunları yaparken ev kirasıyla, kasapla uğraşmayacak. senin çocuğunun garantisi o insan.

doktorlar. döner sermaye için ameliyat yapmayacak. represantla muhatap olmayacak. günde 70 saat çalışmayacak.

asker ve polis. adamlar hayırlı insanlarla uğraşmıyor ki bir de sen üstüne 3 kuruş para veriyorsun. hem kelle koltukta hem psikopat kovala hem de evdeki hanımı, çocuğu düşün. maalesef çoğunluğunun psikolojisi gitmiş durumda. külfeti yaşayan nimete de erişebilmeli.
evet yaa !
tansiyonumun epey yükseldiğini tahmin edip gitmiştim hastaneye. bir baktım koluma serumu sokmuşlar bile. bir de serumun akış ayarı öyle ki hesaplasan neredeyse bir hafta yatarım o şişe bitene kadar.
neyim var diye jinekolog hariç her doktor gelip bir baktı. utanmasa o da bakacak. her gelen doktor için hesap çalışıyor.
neyse ; beş saat sonra gelen hesaba bir bakınca benim tansiyon ilk gelişimden daha da çok.
bırakın beni ölmek istiyorum diye bağırarak kaçarcasına çıktım hastaneden.

akılsız ben, önce ezcaneye gitsene !
kampanyalı toplu serum almış hastanedir. sürümden kazanalım hesabı her gelene takıyorlar demek ki.

(bkz: patron çıldırdı)
Doktor hiç kontrol etmeden hemşireye "damar aç" diyor.

Uyuşturucu verdikleri kanısına vardim. Yoksa bu kadar etkili ne olabilir ki?
Medical palace dir.

Hatta bir ara ücretsizdi.
Bir özel hastane klasiğidir.
- ne takayım abime ?

+ne takacaksın bana ?

- ne takayım abime ?

+ bak, naaap biliyor musun...
Oturduğunuz mekanda default olarak çerez kitlenmesi gibi bir şeydir.
Oturduğunuz mekanda default olarak çerez kitlenmesi gibi bir şeydir.