1. .
  Her gün yazarlara diğer yazarlardan tavsiye edilen filmlerdir. Bu filmler bir gün komedi, bir gün aşk, diğer gün dram, vs....

  Not; Bu başlık altında yazarların o gün zarfında izlediği filmleri de yazması takdirde diğer yazarlarda o filmi izleyip eleştirilerle anlaşılmamış olan yerlerini anlaşılmasını kolaylaştırır.

  ilk filmi huzurlarınızda ben yazayım,

  80 Mektup

  Konusu; Vaclav Kadrnka'nın otobiyografik filmi 80 Mektup umut veren genç bir yönetmeni müjdelerken anlattığı hikayeyle yürek burkuyor. Yönetmen kendi annesiyle anılarından yola çıkarak, 1987 yılında Çekoslovakya'dan ingiltere'ye iltica ederek, oradaki babayla buluşmanın hayalini kuran bir anne-oğulun tek gününe odaklanıyor. Bürokrasinin farklı organlarıyla mücadele edilen bu zaman dilimini, seyirciyi hemen kavrayan ve son derece tutarlı bir sinema diliyle perdeye taşıyor Kadrnka. 80 Mektup Selanik'te FIBRESCi ödülüne layık görülmüştü.
  1 ... emsi donalds
 2. .
  sevgili başlık bugün thoru izledim. görselleri ve konusu çok boktandı. filmin yarısı thorun bir yandan kaçarken bir yandan da yanında saxomsu ismi olan kıza karizmayı çizdirmemek için şeytan kılıklı adamı kastederek 50 sefer 'onunla yüzleşmeliyim' demesiyle, diğer yarısı kızın onu yatıştırıp sabırlı olmalısın demesiyle geçti. sanırım yüzüklerin efendisi dışında fantastik bir film yok.
  ... irticai faaliyet
 3. .
  Faust

  Sokurov'un Venedik'ten Altın aslan ile dönen Faust'u herkesin kalemi değil. Öncelikle yönetmenin kendine has sinema diline, zaman zaman teatrallikten çekinmeyen mizansenlerine meraklı bir kitleye hitap ediyor bu adaptasyon. Sokurov'un Goethe'nin metnini modernize etmeye kalkmadan uyarlaması kimilerine demode gelebilir ama tercümeye bile yüz vermeden, Almanca bir filme imza atması ayrıca ilginç. Karşımızdaki dev bir prodüksiyon değil belki ama Sokurov'un yaratıcılığı ve 8 milyon avroluk bir bütçe birleşince, ortaya seyircisinden sabır bekleyen ama çok etkileyici bir film çıkmış.
  1 ... emsi donalds