bugün

rutin ötesi bir ergen insan eylemi.

bunun işini sevip sevmemeyle alakası yok arkadaş. her gün aynı şeyi yapmakla alakası var. ve her gün her sabah uyanıldığında küfürler edilerek, alarmı bi 10 dk daha, bi 5 dk ya erteleyek yapılır bu. keşe bir hafta 15 gün olsaydı yahu. kim 7 gün yapmış lan bunu. 2 gün arayla gidilirdi hiç olmazsa bu kadar monoton olmazdı belki de.
günümüz türkiye'sinin (aslında tüm dünya'nın) lüksüdür. gidecek işi olmayan o kadar çok insanımız varken anlamı olumsuz algılamak abesle iştigal olur.
hayati cekilmez kilan seydir.
Aklıma geldikçe erkeklere olan saygımın arttığı durum. Her gün aynı şeyi yapmak, aynı saatte uyanmak, müthiş monotonluk...

Yahu, aşırı sıkıcı bir şey bu. Öyle böyle değil. Ve erkekler, ömür boyu çalışıyorlar. Emekli olup evde oturma hayalleri kurarlarken yelloz karıları onu dahi çok görüyor.

Neyse, ben uzun süreli çalışan tüm bireylere büyük saygı duyuyorum. 2 aydan sonra ruhum daralıyor işten çıkıyorum. Bir de iş arkadaşlarıyla sahiden arkadaş olan var mı ya? orospular.
yaklasik bir ay once calistigim okuldan istifa ederek istifa etmeden once ne kadar ilkel bir insan oldugumu anladim. simdi her sey oyle tatli ki.
saat dokuzda alarm ötüp de 10 kere ertelediğimiz zaman olmasın.
(bkz: modern kölelik).
Kesinlikle çok sıkıldığım eylemdir, 2.5 ay oldu ve ben daraldım.
Okulu özledim.
eğer sevdiğiniz kişi veya kişiler iş yerinde ise uçarcasına canı gönülden yapılan eylem.
okua gitmekten farkı olmayan şey saat 6 da kalk.....
okul hayatındada hergün okula mı gidilir diye yaşantısında heycan arayıp bulamayan insandır.
Robotlaştığımızın ispatıdır.
(bkz: işini sevmek)
lan oğlum napacaksın başka ha napacaksın.
gez, eğlen, ye iç. hepsinden bıkıyor insan.
nimettir nimet. koşa koşa gidin.
Bezdirir.
Kısa zaman sonra başıma gelecek şeydir, kalan zamanı doya doya geçirme zamanı.
nasıl bir his olduğunu merak ettiğimdir. bir gün bir çalışan ile birlikte onun işine gideceğim. o çalışırken bir köşede oturup fıstık yiyerek onu gözlemleyip deney defterime aktaracağım. fıstık önemli. walter bishop'un kök birası misali bir değer var yani. neyse. sonra gözlemlerimi tamamlayıp sözlüğe aktaracağım ki herkes bilgilensin. bilgi paylaştıkça güzelleşir çünkü.
sonu olmayan bir girdap.

emeklilik yaşı 65, yeni nesil belki 65'te bile olamıyordur.

bir an önce yırtmaya bakın gençler.

yoksa masa başında, çalışırken ölürsünüz.
her gün işe gidiyoruz emek veriyor ve karşılığında sadece koltuk takımı alabiliyorum. oda 3 sınıf bir mobilya.
Gidecek bir işe sahip olmak bu devirde önemli. Evet.
ekmek parası ve yaşam mücadelesi için yapılan eylem. mecbur.
Çalışmak zorunda olarak geçen bir yaşam, Tam bir işkence.
Bu zamanda bir nimettir.
Yok kardeşim izin falan yok . Bnm eşimde 4 aydır hiç izinsi z her allahin günü çalışıyor . izine ayrıl desem izinler kapalı . Yine de şu zman da işi olmak önemli . Ve yinede canı sağolsun da varsın her gün işte olsun . Napalım .
hz ademin yedigi nanenin sonucudur.