bugün

bireye yazma ihtimali yuksek olan kizdir. odev isin bahanesidir.
1.65'in ustunde, balık etli esmer ya da kumral suh bir liseli oldugu surece hergun gelsin dedigim kızdır.
(bkz: bu eve ilk ödev yaptırmaya gelen kız sensin)
Bazı tipler vardır ki, komşu olmaya hiç gerek duymaz, aynı semtte oturuyor olmanız yeterlidir. Çalışmaya başlandıktan 5 dk sonra muhabbet edilmeye başlanır, ödev yalan olur, eve dönülür.
ödevi yapılırken orada duruyorsa iyi, güzel, ala.. ya giderse,
- abdul ne haber?
+ sağol sıdıka senden?
- iyidir. ya bir şey diyeceğim, bunlara bakabilir misin?
+ onlar ney?
- benim fizik ödevim, biz arkadaşlarla sinemaya gideceğiz de.. yalnız yanlış yapma haa. geçen gün fırça yedim hocadan senin yüzünden..
komşu kızının fantezilerdeki halidir.her gün gelse ödev yapsak,sonra annem bize çay demlese,sonra annem onlara gitse,biz başbaşa kalsak..yiyişsek...sonra annem gelince apar topar giyinsek..çaktırmasak...kıpkırmızı olsak...teeey tey diye gider bu...
yas itibari ile denk insanlarsa atesle barut bilesimi ani bir patlama yaratabilir,sonrasında okumaya aday yeni ögrenciler piyasaya cıkar *.
yan gözle bakılması tek kelimeyle ayıp olan kızdır..
hepimizin kızı vardır bacısı vardır..
bazen ipin ucunu kaçıran kızdır bu. sorulara çalışır anlamadıklarını atlar gelir sorar. bu makbuldür. ama 64 tane matematik sorusunu alıp geldiğinde komuşuya ayıp olmasın diye sopalayamadım da.*
nam-ı diğer yazılan kız.
üç ihtimali düüşndürten kız profilidir:

birincisi;her gün geldiğine göre sizi görmek istiyordur ki belli bi süre sonra ağzınızın içine düşecek ya da yapamazsa aşkından ölecektir,dikkatle süzülüp,belki de kaçınılması gereken durumdur.

ikincisi azmıştır bu kızımız,sizin de azdığınız bir zamana denk geldiğinde mercimeğin o keskin yanık kokusunun burnunuza gelme ihtimali vardır,kaçınılmalıdır.

üçüncüsü:kızımız hakikaten salaktır,hiç bir ödevi yapamadığından kapınızı aşındırır,taşınma sebebi bile olabilir.
anlaşıldığı kadarıyla ciddi bir fantezi ikonudur.
genelde ilköğretim çocuğu olduklarından sıkan ve hatta bayan kızdır. madem ders sormaya geliyor olur olmaz şeyler sormasın ne anlatılıyorsa onu dinlesin ve zamanı gelince kalkıp gitsindir, anneyle anlamsız muhabbetlere girmeye hiç gerek yoktur.
kendi işinizi yapmanıza engel olan komşu kızlarıdır. saçını çekerek, korkutarak soğutmak gerekir.
yaptığı kurabiyelerle gelirse ayrı bir güzel olan eylemdir.
(bkz: bıyık burma hareketi)
ortaokuldan beri muattap olmak zorunda kaldığım durumdur. * * *
komşu kızını zapteyle, yaylalar yaylalar türküsünü duymamış kızdır.
cirkinse para istenmelidir. guzelse...odesiriz bir sekilde. *
altın yumurtlayan tavuk bulmuş kızdır, işi bitince yüzüne bile bakmaz, fantazilerini de dersten zerre kadar anlamayan erkek arkadaşıyla kurar. sen de az önce elektromanyetik dalgaları anlatmak için kullandığın sağ avcunu yalarsın... (bkz: sağ el kuralı)
şayet kendisi elisha cuthbert ise "başımızn üstünde yeri var" dediğim komşu kızıdır. *
(bkz: kapıyı açtığımda memelerini sıvazlıyordu)

her gün bir sözlük klişesini cümle içinde kullanıyorum. sözlüğümü seviyorum, sözlüğümü öğreniyorum.
hadi ödevi yapan erkekse anladım da bana niye geliyor bu kız demek istediğim hatun modeli. lan yoksa?!
sadece bizim apartmanda olduğunu sandığım komşu kızıdır. meğer her apartmanda bir adet varmış. günün herhangi bir saati gelebilir. onun için hiç önemli değildir. sizin işinizin olması da önemli değildir. arada gece 11'de kapıyı çalar matematik ödevini sorar. kitap pek getirmez yanında. sadece okul defteri vardır. zaten yazısı da pek okunmaz. dersleri arada aksatmıştır. sizin herşeyi bilmenizi bekler.
(bkz: yaş kaç)