bugün

mağdur kişi çalışıyorken her karşılaştığında selam veren komşudur.fakat işsiz kalınca yarrağı yediniz demektir artık selam yerine iş buldun mu sorusuyla sohbete başlarsınız.dedikodu alanında yaptığı ihtisas'ın meyvelerini yer,zaman ve mekân kaybetmeden sizi iş sahibi yapmak için kullanır.statü ve kariyeri farketmez ev hanımı da olabilir,nükleer araştırma merkez yönetim kurulu başkanı da.merak denen illet statü ve kariyer dinlemiyor maalesef.

yer apartmanın içi;

komşu kadın : iş buldun mu?
mağdur : iyiyim siz nasılsınız?
komşu kadın : * bak bizim eltinin tanıdığı var ayakkabı fabrikasında çalışıyor bik bik bik
içses : yok ol,yok ol,yok ol.

o esnada merdivenlerden elinde poşetlerle ağır ağır yukarı çıkan 22 yaşında ki oğlu görünür

komşu kadın : erkaaaaağn sizin şirkete işci alınıyor mu?
erkan : * yok anne.

hızını alamayan komşu karşı dairenin kapısını çalar

komşu kadın : hasan bey merhaba acaba sizin şirkete işci aranıyor mu?
atletli hasan abi : yok valla fatma hanım malumunuz kriz.
içoğluiçses : kadın senin yaşam formunu sikeyim rahat bırak beni
komşu kadın : dur evladım sana iş bulacam.

elini çantasına atıp cep telefonunu çıkarır ve görümcesini arar

komşu kadın : alo gülseren napıyosun canım.bende iyiyim.sizin şirkete işci aranıyor mu?yapma yaa.ok bye.
mağdur : teyzem istersen bi soluklan hayatta başka zevklerde var çiçekler,danteller,altın günleri vs..
komşu kadın : aaa iyi hatırlattın yarın altın günü var.orada sana mutlaka iş buluruz
içim içimses : tamam amına koyim iyice etiket yap bizi tüm mahalleye
mağdur : tamam teyze ben kaçtım.
komşu kadın : hadi güle güle evladım

tam arkaya dönüp uzaklaşıyorken

komşu kadın : heee dur ne diycem demin gelirken şu markette eleman ilanı görmüştüm bi bak oraya tamam mı?
mağrudr : tamam teyze
komşu kadın : senin meslek neydi bu arada
mağdur : mühendisim ben.
komşu kadın : ayol söylesene sabahtan beridir oyalıyosun beni
içses : siker misin sabaha mı bırakırsınn
mağdur : özür dilerim bütün eşşeklik bende.
her fırsatta mala vuruyon mu olum diye soran piç zevzek arkadaşın akrabası meraklı komşudur.
oooo cemil hoşgeldin niye eli boş geldin.
(bkz: yinemi pilav)
her fırsatta aynı soruyu sorarak insanı aşağılama kompleksine sokan zevzek arkadaşlardan farksızdır. insanı bunalıma sokma nedenidir. **
güncel Önemli Başlıklar