1. 1.
  çok garip.

  birde bunu türk olmakla övünüp doğru ve çalışkan olduğunu iddia edenlerin hayata geçirmesi anlaşılacak gibi değil.

  zira hdp denen parti kürtçü bir parti. onu geçtim terör örgütü ile arasına bir türlü mesafe koyamadılar. şimdi bu gerçeği görmezden gelip türk olmakla övünmek sizce ironi değil de nedir?

  "türk'üm doğruyum, çalışkanım" tekerlemesini şiar edinip bahsedildiği gibi çalışıp bu ülkeye hizmet edip seçmenin oylarına talip olmak yerine işin kolayına kaçıp türk düşmanları ile ittifak kurup iktidarı devirme hayali kurmanızı anlayamıyorum ben mesela.

  hani çalışkandınız siz biraader? "çalışkan olmak" sözünden çıkardığınız anlam bu mu? doğruluk konusuna değinmeye gerek bile yok.

  zira, bütün gün bu ortamda tanımadığınız insanlar hakkında atıp tutuyor, yalan iftira içerikli yazılarınızla kin kusuyorsunuz.

  sonra da gelip, "türk'üm doğruyum, çalışkanım" diyerek kafa açıyorsunuz. siz bırakın bu işleri de, ingiltere'ye yerleşiyorsunuz en son, n'oldu o iş? evet.
  1 -1 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
 2. 2.
  hdp oylarının nereye gittiği istanbul yada doğuda da çok belli. kimin oy sayısının artıp azaldığı da. mesela doğuda terörist çok diyorsunuz akp burda her yerde oy alıyor. eee burda yaşayanlar terörist ise senden onlardan oy almış oluyorsun. ayrıca hdp teröre destek veriyorsa kapat ona oy verenleri de teröre destekten tutukla. bunu yapamıyorsan da diğer partiler bunu yapiyor deme komik oluyor.

  hdp güçlenmesini hangi dönemde hangi hükümetin zamaninda yapmış bir bak istersen. bunları meclise sokanlar kimler bir bak istersen. ki kürdistan bayrağını barzani gelince dalgalandıran hangi ülke bak istersen.

  bu gibi ucuz siyaset numaralarıyla hala oy alınabiliyor ya ben ona şaşırıyorum. bu arada ben partiye bakmıyorum hangi parti hangi insan destek veriyorsa gereğini yapsınlar. yoksa sallamadan öteye geçmiyor bunlar.
  ... dusler sokaginda gece vakti
 3. 3.
  işin kolayına kaçıp "bunları meclise ki soktu" şeklinde tepki gösterilerek basite indirgenemez. detayları geçiyorum, bahsettiğiniz gibi bir durum olsaydı bugün yine siz ortalığı birbirine katardınız.

  "hani nerede demokrasi " falan diye.
  ... inatedipsaunadaterlemeyenadam