bugün

her entrye yaklaşsaydık bütün işimiz gücümüz sözlük olurdu düşüncelerine sevkeden yaklaşım.**
(bkz: kıskanmak iyidir)
(bkz: her entry e kediyle yaklasmak)
sözlüğü msn messenger ile karıştıran yazarların yaptığı olay.
uygulanması zor bir durumdur.
zira geyikler pc nin başında sıkılırlar. acık havada gezmek tozmak, otlamak isterler.*
çok yanlıştır.avcılı entrylerde bile bile lades olacaktır.yazıktır ceylan gözlülere... aaa harbiden ceylan lan...* *
bayan bir yaklaşımdır.
bazi yazarlarda hastalik halini almis durumsaldir
sözlüğün bekası acısından yetkililerce ayıklanması gerekir
(bkz: entry mi canın sağolsun)
-"atıl geyik"*
+**
-o geyikle nereye gidion osman abi
-geyik çifliği kuracam kamil
-ama sözlüğe yaklaşma abi kızıyolar. ehehe
-sen ekşi oyu hak ettin kamil
-yapma ya... editlesem mi abi?
-yok direk sil bence
-sildim gitti

aylar sonra gelen edit: 1 sene sonra dönüp baktımda bu entry'e; ne mal bişi yazmışım lan. ama o zaman komik geldiydi hatırlıyorum. neyse, ibreti alem için silmeyim bunu. yeni yazarlar nasıl entry yazılmayacağını görsün en azından.
tavsiye edilen bir yaklaşım değildir(tanım). netcede bi yerde pes eder, yorulur bu hayvan(söz konusu hayvana yönelme). köpek olur, taklacı güvercin olur... daha dost, daha düşünceli, daha samimi, daha şaklaban hayvanlar bunlar(kısa devre). peki kafada kaçma arifesindeki keçilere ne demeli? ne bekliyosun ki?(patladı).
aha saldım gitti...
hayata karşı bile geyikle yaklaşan yazarların yapabileceği eylem; entry neymiş?!
girilerin yarısından fazlasının geyik olduğu sözlükte normal karşıladığım durumdur. bu tarz sözlükler biraz da eğlence için vardır. daha ciddi bir yapılanma arzulanıyorsa ;

(bkz: vikipedi)
geyik bir yaklaşımdır.
sözlüğü pek de ciddiye almayan yazar eylemi. ayrıca, "ben yazayım mına koyim artısının eksisinin umrumda değil" düşüncesine sahip yazar.
(bkz: ala geyik küçüktü top oynadı acıktı)
urfa ceylanpınardan geyik alındıktan sonra sözlükte sörf yapılır.