bugün

çok doğru bir önermedir, günümüz siyaseti bunun üzerine kuruludur insanlara eften püften şeyleri çok güzel olaylarmış gibi anlatıp saçma sapan şeyleri özellikle televizyon aracılığıyla vererek düşünme yetisini azaltarak sorgulamaktan vazgeçirip, sanki, ülke güllük gülüstanlıkmış gibi gösterip kendine inanan insan sayısını artırıp gelecekteki seçimlerde koltuklarına daha sağlam yapışmalarını sağlamak istemektedirler. bunun bir diğer yolu da kadrolaşmadır, hemen her kuruluşun başına kendileri gibi düşünen insanı getirerek diğer çalışanları kendi içlerinde öğüterek gerekirse sürerek amaçlarına devam edebilirler. bir de eğitim kurumlarında bu amacın peşinden giderler ki en vahim olanı da budur, mühür ellerinde olduğu için müfredatı istedikleri gibi değiştirirler, açılan eğitim kurumlarının hangi amaca hizmet ettiği değil kendi amaçlarına nasıl hizmet ettiği önemlidir, tek tip insan yetiştirerek kendilerine ilelebet bağlı insanları ancak eğitim sıralarında bulabilecekelri için bu yol en tercih ettkleri yoldur.
güncel Önemli Başlıklar