bugün

kendisiyle büyük çelişkiler yaşayan insan zihniyeti. paradoks denen kavramın tam daniskası. şöyleki;
hem fethullah gülen'e ajan, vs gibi yakıştırmalar yapar, hemde salt dindar kişiyi yaftalarlar fethullah'çı diye.
buna göre o zaman fethullah gülen dindar bir insandır.
'benden olmayanları bir küme de toplayayım ki bilimum iftira, hakaret ederken tektek saymakla uğraşmayayım' diye düşününen zihniyettir.
(bkz: her solcuya ateist diyen zihniyet)
her fethullahçıya dindar diyen zihniyet
(bkz: sktr bi gt çay koy).
dindar olmakla fetullahçı olmak arasında alaka olmadığını bilmeyen kişi eylemi. biz ona dinciolmak diyoruz.
(bkz: öküz)
(bkz: bildiğin öküz)
sakarya ile adapazarı arasındaki farkı da bilmez.
her dindar fethullahçı değildir.

amin.

amin de babam ben kendimi bildiğimden beridir namazını kılar. beni bilir. namazına giderken dolapta millerın kalmamış dönüşte alayım mı diye sorar.

her dindar fethullahçı elbette değildir. ama sadece fethullahçılar kendi inanıyor oldukları saçmalığın vahşet aşkının ve karanlık sevici chaletin erdem olduğunu sanıp diğer insanları rahatsız etmek boyutunda her ortamda kendi innaıyor oldukları dinden bahsedip dururlar.

karşılarında cevap verecek birilerini bulduklarında hepsi de aniden nasıl da mazlumu oynuyor di mi kazım? evet.
tavuğa pisi pisi, kediye geh bili bili derler bunlar efenim.
dindardan korkan zihniyet.
hızını alamayan zihniyyettir. benim de başıma bir kaç defalar gelmiştir. ancak anlayamadığım bir nokta mevcuttur ben dindar da değilim.

(bkz: düşün düşün boktur işin)