1. 1.
  Türkiye'nin neresinde olursa olsun çıkan tartışmadır. Şöyle, Bodrum günah yuvasıydı, izmir çok günahkardı, Sakarya-Kocaeli kudurmuştu, Erzincan günah olaylara göz yumuyordu v.b. Uydurma şeylerdir ve işin acı tarafı bu görüşleri destekleyen çok sayıda insan mevcut insan dedim ama lafın gelişi, yahu herşeyi bir kenara koyup insanlığımızı öne çıkartmadığımız sürece afedersiniz ama bizden bi bok olmaz. insanlar uzay çağına geçti biz hala kısır döngüde devam ediyoruz.
  1 -1 ... haydigelgidelim
 2. 2.
  baymıştır. az kalsın ölüyorduk edebiyatı yapmayı sever insanlar, doğaldır.
  4 ... tutunacak dal arayan adam
 3. 3.
  En bilineni deprem türkiye nin neredinde olursa olsun beklenen marmara depremini tetikler mi?
  2 ... frekans
 4. 4.
  yani sonuçta dindar bir kafanın her şeyi tanrıyla açıklaması her şeyi tanrıya bağlamasına neden oluyor. edimsel koşullanma ile yaşayan dindarlar, deprem kötüdür, deprem kötülüğe karşı verilmiş cezadır, o halde deprem olan yerdekiler kötüdür gibi mantık yürütüyor.
  çok rica ediceğim ara zikir çekmeyi bırakıp çoğrafya dersine girin ve fay hatlarını anlatan bölümü hocanızdan dinleyiniz. veya bireysel çabanızla da öğrenebilirsiniz.
  1 ... allah yok din yalan
 5. 5.
  Cografik olarak yaşanan bir olayı, dine bağlayarak tartışma konusu yapacak kadar işimizin gücümüzün olmadığını ortaya çıkartan durumdur. Yok ege bölgesinden ilersinde yaşanan depremler işaretmişmiş. Bırakında bilim insanları açıklama yapsın. Dinleyin, deprem anında yapılması gereken nedir onları öğrenin.
  1 ... virvirvir
 6. 6.
  bi sonraki deprem ne zaman olacak, bu öncü depremler mi
  gibi tartışmalar.

  ötekiler tartışma değil ipneliktir.
  9 ... profesyonel kamikaze pilotu ii