bugün

swh denen gereksiz kısaltmayı bir entry içinde 50 kere kullanan yazardır. bu yazarlar sayesinde artık "swh" gördüğümde boşaltım sistemim harekete geçiyor ve aşırı bir sıçma isteği uyanıyor.

kullanım amacına göre yazarlarda karakter tahlili yapmak da oldukça basittir. öncelikle neden "swh" diye ingilizce yazıyorsun efendi diye sorulması sanırım daha mantıklı olur bu insanlara.* bu sorunun cevabı çok basittir, "bakın ingilizce biliyorum ve bunu entrylerim de ne güzel kullanıyorum" ya da "bu swh modasından uzak değilim anlamını ve kullanılacağı yeri bende biliyorum" havası estirmektir. iyi de canım arkadaşım ne gerek var yani buna türkçe bir şey bulamadın mı da gidiyorsun "smile was here" kullanıyorsun. ahanda bak artistlik olsun diye açılımını bile yazdım, ne oldu yani bişey mi değişti, bana karizma mı kattı şimdi bu? gerek yok böyle basit numaralara, biraz özüne dön ve o gereksiz şeyi çok kullanmak istiyorsan da "gülücük" yaz, o da olmadı "gab" yaz "gülücük ahanda burada" manasında yani...

başka bir kullanım amacı da bize nerede güleceğimizi gösteren harika bir gereç olmasıdır(!). "ab shaper" tarzı aletler gibidir, hani "swh" görünce yerleri yumruklayarak gülüyoruz ya(!) bu da doğal olarak karın kaslarını çalıştırmamıza yardımcı oluyor. ikisi bu yönleriyle birbirlerine oldukça benzerler. ab shaper da öyledir, hayatın sırrı onu anlamaktan geçer, onunla geçirilen vakit o kadar mutlu mesut oluruz ki bir yandan karın kaslarımızı güçlendiririz bir yandan da kameralara bakarak salak salak tebessüm ederiz.. aslında ikisine de gerek yoktur. zaten gülünecek yerde biz gülüyoruz merak etme sen, rahat ol arkadaşım, öyle yıldızlı bakınızlar içine garip garip şeyler yazmana gerek yok, "bakın işte tam burada gülmeniz lazım, gülsenize olum swh koyduk" mesajıdır burada verilmeye çalışılan, iyi de arkadaşım komik değil ki neresine güleyim, zorla neden gözümün içine sokuyorsun. neden böyle şeylere ihtiyaç duyulur anlamıyorum.

açıklama olarak da "iyi de hyper abi, ironi yapıyoruz kimse anlamıyor, ironiden anlamayan nesle aşina değiliz" diye yanıma gelen birkaç yazar oldu. kırmadım kendilerini efendi efendi anlattım olayı, hayran hayran gözümün içine bakıyorlardı. çünkü, daha yeni gelmiş elin çaylağı sözlük formatını onlardan daha iyi biliyordu... "ironi yapıyorsanız adam gibi yapın fazla sarkastik olmasın, öyle aptal aptal boş bakınızlar da vermeyin, biraz dolu yazın mına koyim" tarzında birkaç öğüt verdim gençlere, çıkarken de bir makas alarak onore ettim gençleri... neymiş efendim yeni nesil ironiden anlamıyormuş o yüzden "swh" kullanıyoruz falan. bırak arkadaşım bu ayakları, yer mi anadolu çocuğu bu numaraları. ben senin ciğerini bilirim ciğerini.
bu insanlar msn de yazışırkende sürekli her yazdığının ardından smiley koyan tiplerdir.
entrylerine duygu katan yazardır..*
(bkz: zwht varken swh kullanmak)
okuma* zorluğuna* yol* açacak* yazardır.* sadece *cümlenin *sonuna *koysa *anlarım, *sanki *tarlaya *ekin *ekiyor* mübarek; * aralara *da *serpiştiriyor.* *bu *arada, *ne *güzel *görünüyor *değil * mi? *yıldızlı *bir *gece *gibi, *pasparlak *bir *entry * hediye *ettim *size.* *
anlatmak istediği şeyleri pek komik yazamayan ama aslında espri yapmaya çalışıp beceremeyen yazardır. böylelikle sempati kurmak ister, "komiğim ben " der.
yazdigi seyin güldürücü oldugunu dusunen bununla da yetinmeyip gülen yazardir. soyleyecegini soyledikten sonra gülümseyen insandan farki yoktur.
(bkz: sinirden çükünü kopartan yazar)
gülmeyi, gülümsemeyi seven, kendi ile barışık, kimseye birşey kanıtlamaya çalışmayan tam tersine içinden geldiği gibi davranan, hayatın olumsuz yanları ile yaşamaktan mutlu olanlar tarafından yanlış anlaşılan, kızılan, itilen, kakılan yine de gülmekten, gülümsemekten vazgeçmeyen yazardır.
girdiği iletilerin sonuna gülücük koyan yazardır. koyar koymaz kime ne? bi gün gizli bakınızla nah işareti yaparsa apışıp kalırız. bırakalım gülüyosa gülsün küfür etmesinden daha iyidir. ayrıca nedir bu yazarların yazarlara çemkirme durumu çözebilmiş değilim. ha bir kaç tane taktir ettiğim "şöyle yazar böyle yazar" başlığı var ama gülüyo diye ağlıyo diye osuruyo diye çemkirilir mi? düşünmekteyim.
Geri zekalıdır.