bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    çok net bir ifadedir...
    ateist arkadaşlardan aksini ispatlamalarını rica ediyoruz..
    46 -30 ... delikanlımühendis
  2. 2.
    zincirlikuyudan gününü gün eden insanlar karması tarafından kaldırılması istenen (bkz: ayet)..ne ayet..
    7 -5 ... rasko
  3. 3.
    (bkz: her canlı ölümü tadacaktır)
    6 -1 ... atan alir spor
  4. 4.
    zincirlikuyu mezarlığının girişinde yazan insanın içini ürperten yazı.
    8 ... atan alir spor
  5. 5.
    her sabah güne depresif başlama nedeni olan yazı. mezarlıkla konsept yapacağız diye ipin ucu kaçırılmış. siz yazmasanız biz ölümsüzdük zaten. akıl edeni tebrik ediyorum buralardan.*
    7 -7 ... no leaf clover
  6. 6.
    '' her canli bir gun olumu tadacaktir sonra bize döndürüleceksiniz '' mealiyle devam eden ayettir.

dünya hayatının geçiciliğini hatırlatan,bunun tadılacak bir şey olduğunu söyleyerek ölümün bir tadı olduğunu vurgulayan ayettir.

kuran bu tadın kişinin yaşadığı hayata göre değişecek olduğunu söyler.

bir şehidin ölürken aldığı o lezzetle tekrar tekrar ölmek isteyeceği söylenir.
    bir kafirinse dehşet verici bir tarzda öleceği anlatılır.

allah kuran'da
    ''o gün melekler onların canlarını sırtlarına vura vura alırlarken bir görsen ''diyerek
    kafirlern acı içinde can vereceğini tüm insanlığa duyurmuştur.
    ızdıraplar yurdu cehennemin acılı bir giriş kapısıdır sadece.

yine kuran'da allah
    müminler içinde ...meleklerin ölen mümine söyleyeceği sözlerden bahsederken...

''o gün melekler onlara müjde size !
    korkmayın,üzülmeyin,allahın vadettiği cenetle sevinin '' diyeceğini anlatır.

yani her ölümün farklı bir tadı vardır

kimileri ölürken zehir gibi içleri yanar.
    tüm ömrümü ziyan ettim.
    kendime yazık ettim .
    oysa ben kendimi kandırmaktan öte geçememişim derler umutsuzca...

müminler ise;
    kıvamıyla ye beni diyen..hafif soğumuş,çikolatalı bir pudingi yutuyormuş gibi yutuverir ölümü.
    sonra bir gülümseme belirir yüzlerinde ....iyi ki namaz kılmışım be ! diyerek uzanırlar cennetin gölgelerine...
    21 -4 ... mosquito
  7. 7.
    her gördüğüm yerde bana çeşitli planlar yaptıran,"şunu şöyle yapmalıyım,bunu böyle yapıcam artık" dedirten,insana en önemli gerçeği hatırlatan cümle.
    4 ... elendil
  8. 8.
    zincirlikuyu mezarlığının sloganıdır efeem..
    sanki bugün geziyosunuz ama bir gün sizde geleceksiniz nasılsa...der gibi bir hali vardır mezarlığın ön tarafında...
    2 -1 ... selmagezinir
  9. 9.
    hoştur kendisini bilene korkmayana. ölümden korkulmaz be yawww. tadacaksın sonsuzluk diye bişi yok sonsuz olan tektir diğerleri ölümlü değiştiremeyeceğin şey için uğraşmayacaksın gücün yetmeyecektir. zira geldiğin yere döneceksin toprağa. altında neler bekliyor bilemezsin meraklı gideceksin aslında süprizlerle dolu olacak dünyada yaptıklarına. paketi sen sarsanda kutun açılacak sonunda.....
    "her nefis ölümü tadacaktır."
    3 -1 ... combatant
  10. 10.
    manayı çözemeyen bazılarının iç karartıcı olarak gördüğü 'şüphesiz ki her nefis ölümü tadacaktır sizi bir imtihan olarak hayır ve şer ile deniyoruz ancak bize döndürüleceksiniz' mealli ayet-i kerime
    2 -1 ... nuhkkor