bugün

bizim oralarda bir bilge vardır. osurakçı musa amca. sürekli salladığı için osurakçı demişler. ben ise salladığını düşünmüyorum. kendisi postmodern bir insan.
çeşitli üniversitelerde sözlükçüleri incelemiş, yaşayış biçimlerini, sosyal hayatlarını ismini hatırlamadığım bir kitapta toplamıştır. velasıl az evvel yaptığımız söyleşide sözlerine şu şekilde devam etti...

--spoiler--
"ah bu sözlükçüler sözlükçüler.. bir şeyide bilmesinler beratçım...herşeyin en iyisini bilirler. en önemli özellikleri muhalefet olmalarıdır. bir nevi chp nin adamlarıdır. "a" dersin "a değil" derler. allah birdir dersin "olmaz godfather da var" derler. yani ne olursa olsun ilk önce muhalefet olurlar ve kendi bildiklerinin mutlak doğru olduğunu zannederler.
ah berat ah!! gençlik ziyan olmuş. kültür yuvası diye bildiğimiz sözlükler her boku bilirlerle dolmuş.
ama onları çok iyi anlıyorum berat. çünkü sen sözlüklerde gençleri yaptıkları yanlışlıkları ve hataları uyarmak için gönderilmiş bir bilgesin.
seni sözlükçülerden tenzih ederek söylüyorum. her boku sözlükçüler bilir diyorlar ya. yalan beratım yalan.
hiç bir şey bilmiyorlar. gözlerini açamamış bebek gibiler. ortam için kolpa olmuş herkes. bilmiyorum bu sözlerimi sözlükte aynen yazacakmısın ama onları bir şekilde uyar. yani uyarmalısın, iş çığırından çıktı. kahvenin sesi olan sözlük yazarı artık operasyon hakkında fikir verebilecek hale gelmiş... onlara şunları söylemeni istiyorum berat
bilmeleri gereken tek şey her boku bildiğini zanneden sözlükçü aslında hiç bir bok bilmiyordur.
--spoiler--

şu tespit karşısında ' osurakçı musa amcaya hak vermemek hangi akıl ve mantık ile açıklanır kamuoyunda merak konusu...
bişi bilmediklerini düşünen varsa, o da sözlükte diğerlerine akıl fikir ve eğitim öğretim verir hem sözlükçüler bilinçlenir hem bilge kişi tatmin olur..gerçi bilge sözlükte yazıyo hem sözlükçülere laf ediyo biraz paradoksvari oldu ama ben bilmem beyim bilir..