1. 1.
  2 gündür seyredip anlam veremediğim, sanki keyif verici madde kullanmışlar da maça çıkmışlar hissi veren, her vesile ile sevinç yumağı oluveren voleybolcu davranışı.

  bildiğiniz gibi voleybolda "tüh taca çıktı", "aman faul oldu", "hareket topaydı" gibi durumlar pek olmuyor. daha da önemlisi, servisin atılması demek en fazla 2 dakika sonra kesinlikle sayı olacak demek. yani fauldür, taçtır, penaltıdır olaylarına girilmiyor.

  yani ortalama 40 saniyede bir 1 sayı oluyor. kendimi koyuyorum yerlerine de ben vallahi tiksinirim 40 saniyede bir sarılmaktan. tamam maçın stresidir, şampiyonluk maçıdır kucaklaşırız, kutlarız ama diğer türlü zor geliryor be güzelim.

  beni asıl benden alan olaya gelince, bu adamlar sayıyı kaybedince dahi sevinip birbirini kutluyorlar. cidden gördüm gözlerimle bunu, özellikle bayan maçlarında sayıyı kaybeden takım hemen yumak olup birbirine sarılıyor, sevgi gösteriyor, birbirlerinin popolarına şaplak atıp bazı şeyler konuşuyorlar.

  işte orda ne konuşuyorlar çok merak ediyorum arkadaş.

  "lan karı nasıl koydu smacı bizim arzu'nun burununa" mı diyor, "evet nergis aynen böyle, çok güzel sayı kaybediyorsun", "müge popo da taş gibi olmuş şerefsizim ehi ehi" mi diyor bilmiyorum artık.

  popoları çok güzel olmasa çekilecek şey değil şerefsizim.
  10 -2 ... deep
 2. 2.
  belirli bir 'gaz' diye tabir edilen seye sahip olmak icin olusturulan yapay durum.+ diger sporcularda da görülebilir hal.
  ... gatesoftime
 3. 3.
  takımda erkek olsa bahanecek yaşanan her olaydan sonra birbirlerinin popolarına vurdukları için anlam verilebilecek, ama hepsi bayan olduğu için "acaba tahrik amaçlı mı yapıyorlar ?" gibi soruları akla getiren olay.

  - aferin neslihan dışarı çıktı ama sert vurdun şlaps*
  + sağol orçun sende iyiydin şlaps
  - arzu durduğun yer çok iyiydi şlaps
  + sağol berk çok incesin şlaps
  - *durun durun bende kızların poposuna vurucam
  ... salca
 4. 4.
  kendilerini iyi hissetmek karşı tarafın moralini bozmak adına davranıslar sergileyen kişilerdir.
  ... cutcut
 5. 5.
  (bkz: allahtan voleybolda timsah sevinci yok lan)
  2 -1 ... pulp fiction
 6. 6.
  birbirlerinin popolarına vuran oyunculardır aynı zamanda.
  ... jeremy
 7. 7.
  futbolcuların en çok sevindiği an olarak sadece gollerden sonra forma çıkarmasının benzeri bir şekilde, bayan voleybolcuların maçta yaşanan her durumda sevinmelerinden dolayı forma çıkarmalarıyla, daha göze hoş gelen bir görüntü çıkarabilecek hadise. *

  (bkz: plaj ve salonlarda gormek istedigimiz goruntuler bunlar)
  ... salca
 8. 8.
  (bkz: voleybol dilek ve şikayet kutusu)
  popoya şaplak yerine daha bir mıncırma uygulansın. her sayıda forma çıkarılsın, seyircilere memeler gösterilsin. maç sonu taraflar bildiğin öpüşsün. son olarak tribünlerde tel olmasın bi de.
  (bkz: uludağ sözlük tartışıyor)
  (bkz: türk voleybolu nereye gitmeli)
  2 ... sally
 9. 9.
  her boka sevindileri yetmiomuş gibi bide abidik gubidik sevinçleriyle(çatur çutur) dikkat çekiyolar.
  yer: bayan milli takım kampı (antalya)
  zaman : akşamüstü suları sokakta gezerken
  g=grup
  b=bitanesi
  b.- kızlar şu çocuk beni kesti
  g.- çat çut
  b.-aaa annem arıyo
  g.- çatadanak
  b.- aa ablamın kızı olmuş annem söledi
  g.- paldır küldür çatıır çutuuur çıtank tastos tın

  akabinde:
  s: spiker
  - bugün sporcularımız yerinde duramıyo yine başarılı bi sezon bizi beklio. bençteki oyuncularımız bile heyecandann yerlerine oturamıo *
  ... memcosh